سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ , 21 May 2024
شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۲۳:۰۸
کد مطلب : 5667
مسئله ای که مسئولین نباید درباره آن تقیه کنند
بسم الله الرحمن الرحیم
رسانه الکترونیکی تابش کوثر - با برسی سخنرانی رئیس جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل به این نکته مهم و اساسی دست می یابیم که سیاستمداران آمریکایی تحت هیچ شرایطی حاضر نیستند از اصل مشترک خود با ایران اسلامی عقب نشینی کنند و در برابر آن انعطاف نشان دهند . اصلی که برای نظام جمهوری اسلامی ایران جنبه سلبی و برای آمریکا جنبه ایجابی دارد و آن رژیم اشغالگر قدس است.

اوباما در مجمع عمومی سازمان ملل به صراحت از حق مردم ایران برای استفاده از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای سخن گفت و به فلسطینیان حق داد تا در دولت مستقل خود در امنیت و وقار زندگی کنند اما درباره رژیم اشغالگر قدس گفت : ما هرگز در زمینه حمایت از اسرائیل و هستی آن بعنوان یک دولت یهودی، مصالحه نمی‌کنیم.

اما در مقابل با توجه به اینکه هیئت بلندپایه جمهوری اسلامی ایران در سفر به نیویورک بر سیاست‌های کلان نظام، حمایت و دفاع از حقوق مردم شریف ایران اسلامی تاکید داشتند ، متاسفانه در زمینه اسرائیل و مسئله افسانه هولوکاست انعطاف هایی را نشان دادند که جز منحرف شدن از مسیر اصلی نتیجه دیگری نداشت زیرا رهبری در گذشته تذکر داده بودند که کوتاه آمدن از اصول انحراف است ، انعطاف نیست .و همواره رهبر معظم انقلاب تاکید کردند که بیانات ، نوشته ها و وصیت نامه امام خمینی (ره) اصول انقلاب و نقشه راه نظام جمهوری اسلامی ایران است.

مقام معظم رهبری در دیدار با نمایندگان مجلس خبرگان رهبری فرمودند که " امام بزرگوار همان كسى است كه در مورد مسئله رژيم صهيونيستى از هيچ كس تقيّه نكرد؛ اينكه رژيم صهيونيستى يك غدّه‌ى سرطانى است و بايد از بين برود، اين حرف امام است. در قبال شرارتهاى قدرت مستكبر و مداخله‌گر آمريكا هيچ تقيّه‌اى و ملاحظه‌اى نكرد؛ اينكه آمريكا شيطان بزرگ است، اين حرف امام است." (1)

و اینجاست که یاداوری این جمله مولای متقیان حضرت علی علیه السلام راهگشاست که فرمودند : آنها، در امر باطل خود متّحدند و شما در امر حقّتان پراکنده اید (2)

یعنی همانگونه که سیاستمداران آمریکایی در شرایطی که سخن از بهبود روابط و برداشته شدن دیوار بی اعتمادی بین ایران و آمریکا است ، حاضر نیستند تحت هیچ شرایطی در حمایت از باطل خود کوتاهی کنند مسئولین ما هم باید بدانند که به دلیل دیپلماسی نباید درباره حق خود که نابودی غده سرطانی اسرائیل است ذره ای نرمش نشان دهند.  .

از طرفی همانطور که می دانیم شعار ها مثل انگشت اشاره‌اى هستند كه به هدفها اشاره ميكنند و هدفها را ترسيم ميكنند و امام خمینی با تعیین روز قدس ، شعار مرگ بر اسرائیل را ، شعار هر ساله ملت های مسلمان قرار دادند تا مبادا افرادی به بهانه های مختلف به فکر آشتی و بر قراری روابط با اين غده سرطاني خاورميانه باشند .

مگر جزاین بود که در مصر عده ای براى اينكه نظر مستكبرين را به‌ خود جلب کنند از اصول خودشان گذشتند و شعارهاى اساسى خودشان را فراموش كردند . اگر چنانچه در مصر شعار مبارزه‌ى با اسرائيل وجود ميداشت، اگر در مقابل وعده‌هاى آمريكا و عوامل آمريكا كوتاه نمى‌آمدند قطعاً اين‌جور نميشد كه ديكتاتور نا مبارک مصر از زندان آزاد بشود و آن كسانى كه با رأى مردم انتخاب شده بودند، احتمال محكوميّت به اعدام درباره‌ى آنان برود.

بله آرمان گرایی بدون نگاه به واقعیت ها منجر به خیال پردازی می شود اما باید توجه داشت که وجود واقعيّتها هم نبايستى ما را از ادامه راه‌ منصرف كند. اگر انسان در حرکت به سمت آرمان ها موانع را نبیند و بی محابا به سمت آن برود خطا کرده است اما اگر با دقت برسی کند و ببیند چگونه می تواند این مانع را از سر راه بردارد آنگاه با نگاه صحیح به واقعیت ها به سمت آرمان ها حرکت کرده است .

 با نگاه کلان و جامع به دشمنی آمریکا با ایران اسلامی بنگریم ، خواهیم دید که از اوّل تشكيل نظام جمهوری اسلامى  ایران دشمنی ها با "تكيه‌ى بر اسلام" شروع شد ، زیرا مبارزه‌ى با استكبار از دل اسلام جوشيد، اگر چنانچه اسلام را از اين نظام گرفتند و حذف كردند، آنچه ناشى از اسلام هم هست، به‌طور طبيعى حذف يا تضعيف خواهد شد و حقیقتا سران استکبار که به نظام سلطه معتقد هستند و منطق "لا تَظلِمونَ وَ لا تُظلَمون(نبايد ظلم كنيد و نبايد بگذاريد به شما ظلم بشود) كه منطق اسلام است، مانع اساسی خود برای تحقق کامل نظام سلطه در جهان می دانند

و واقعا باید پرسید که ایران اسلامی که منطقش منطق لا تَظلِمونَ وَ لا تُظلَمون است چگونه می تواند با سران استکبار که هدفشان برقراری نظام سلطه است دست دوستی و برادری بدهند .

جو بایدن، معاون رئیس جمهوری آمریکا در سخنرانی خود در کنفرانس سالانه گروه یهودی "جی استریت" تاکید کرد: اگر اسرائیلی وجود نداشت ما باید اسرائیلی می‌ساختیم تا حامی منافع ما در منطقه باشد

هدف سران نظام سلطه این است که اين منطقه را با محوريّت رژيم صهيونيست، متعلّق به خودشان كنند و حاكميّت خودشان را در آنجا مستقر كنند

و الحمد لله رب العالمین
1) بخشی از بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار رئیس و اعضای مجلس خبرگان رهبری۱۳۹۲/۰۶/۱۴
2) بخشی از خطبه 25 نهج البلاغه
https://tabeshekosar.ir/vdcf.vdtiw6dvegiaw.html
نام شما
آدرس ايميل شما

محمد أمين هوشيارى
خه خه خه