Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
نخستین «جراحی پیوند کبد» بیمارستان مسیح دانشوری
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۲
بیمارستان مسیح دانشوری با راه‌اندازی مرکز جامع پیوند حضرت مهدی (عج) و انجام نخستین "عمل جراحی پیوند کبد" در این بیمارستان، گام جدیدی در راستای بخشیدن حیات به بیماران نیازمند پیوند عضو برداشته است.
نخستین «جراحی پیوند کبد» بیمارستان مسیح دانشوری
به گزارش تابش کوثر، پیوند عضو یکی از دستاوردهای مهم علم پزشکی است که به بیماران نیازمند عضو، زندگی می‌بخشد.

بیمارستان مسیح دانشوری، یکی از مراکز درمانی کشور است که با شناسایی موارد دچار مرگ مغزی و با رضایت خانواده‌های این بیماران، هدف مقدس کمک به بیماران نیازمند پیوند اعضا را دنبال می‌کند و از لحاظ تنوع و تعداد اهدای اعضای پیوندی، یکی از برترین مراکز پیوند اعضای انسان در خاورمیانه به شمار می‌رود.

این مرکز درمانی تاکنون ۲۶۵ مورد پیوند قلب، ۱۲۹ مورد پیوند ریه، دو پیوند قلب و ریه‌ هم‌زمان، ۸ مورد پیوند قلب و کلیه‌ همزمان که با همکاری تیم پیوند کلیه‌ بیمارستان طالقانی انجام گرفته، یک مورد پیوند ۳ عضو همزمان یعنی قلب و کلیه و پانکراس و یک مورد پیوند کبد انجام داده است.

تاکنون در این مرکز ۲۱۳۳ اهدای عضو از افرادی انجام شده است که به دلایل مختلف مرگ مغزی شده‌اند و خانواده با گذشت آنها، به اهدای عضوشان رضایت داده‌اند.

این مجموعه توانسته است ۳۳۱۱ کلیه برای بیماران نیازمند پیوند که دیالیز می‌شوند تهیه کند که به همت واحدهای پیوند سراسر کشور و زیر نظر وزارت بهداشت این کلیه‌های اهدایی به بیماران مورد نظر پیوند شده است؛ همچنین ۴۲۷ قلب ، ۵۶ پانکراس، ۹۷ ریه و بیش از ۱۷۰۰ کبد (۱۷۲۱ ) تاکنون با فعالیت‌های این واحد اهدا شده و در ایام اپیدمی کرونا نیز اهدا و پیوند به کار خود ادامه داده است.

بیمارستان مسیح دانشوری با راه‌اندازی مرکز جامع پیوند حضرت مهدی (عج) به تازگی گام جدیدی در راستای بخشیدن حیات به بیماران نیازمند اعضای پیوندی برداشته و "جراحی پیوند کبد" را برای نخستین بار در این بیمارستان آغاز کرده است و نخستین مورد پیوند کبد در این مرکز، با موفقیت انجام گرفته است.

در گزارش کوتاه ویدئویی زیر، بخشی از توضیحات متخصصین این بیمارستان درباره انجام اعمال پیوند را می‌بینید:

منبع: تسنیم
کد مطلب: 113449
 


 
جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹
۲۱ رجب ۱۴۴۲
5 March 2021