Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
ضرورت توسعه‌ی زیر ساخت های حمل و نقل در استان سیستان و بلوچستان
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۱
احمد وحیدی وزیر کشور در جریان سفر به زاهدان بر ضرورت توسعه همه جانبه استان سیستان و بلوچستان با تاکید بر بالفعل سازی ظرفیت های مرزی، معادنی و کشاورزی استان تاکید کرد.
ضرورت توسعه‌ی زیر ساخت های حمل و نقل در استان سیستان و بلوچستان
به گزارش تابش کوثر، احمد وحیدی وزیر کشور که به منظور تکریم موهبتی استاندار سابق و معارفه مدرس خیابانی استاندار جدید سیستان و بلوچستان وارد این استان شده است؛ درخصوص این پرسش که مهم ترین مسئله یا ویژگی که سیستان و بلوچستان و خوزستان با توجه به آن استاندار ویژه تعیین شدند چیست گفت: مهم ترین مساله این استان ها پیشرفت و توسعه، رفع محرومیت ها و کاستی ها و رساندن استان به یک سطح خوبی از رفاه به نفع مردم است.
وی افزود: هر کدام از این استان ها ظرفیت های خاص و ویژه ای دارند که در این میان پتانسیل های بسیار خوبی در استان پهناور سیستان و بلوچستان است که بایستی به نفع مردم بارور شود و به نظر می رسد با ظرفیت های فوق العاده، طبیعی، ژئوپلیتیک موجود در استان می توان این استان را به سطح و نقطه خوبی از پیشرفت و توسعه همه جانبه رساند.
وحیدی با اشاره به یکی از ظرفیت های بزرگ استان سیستان و بلوچستان در حوزه بازارچه های مرزی، خاطر نشان کرد: یکی از حوزه های کاری تبادلات مرزی و تجاری با کشورهای همجوار است این ظرفیت در استان سیستان و بلوچستان با توجه به همجواری با دو کشور افغانستان و پاکستان بالاست.
وزیر کشور با تاکید بر اینکه یکی از کارکردهای مهم بازارچه های مرزی سامان دادن به تبادلات مرزی است که باید بهره گیری از ظرفیت این بازارچه ها در دستور کار و برنامه جدی استاندار جدید قرار گیرد؛ گفت: همه بازارچه ها انشاا... با همکاری دولت همسایه فعال شود.
وحیدی در پایان صحبت هایش با بیان اینکه توسعه ظرفیت های زیرساختی و حمل و نقلی استان امری جدی است؛ گفت: با توجه به ظرفیت های خوب استان در حوزه معادن و کشاورزی، حمل و نقل ترکیبی در استان اعم از ریلی، جاده ای و هوایی باید تقویت و توسعه یابد.
انتهای پیام/ ا/313
منبع: ایسنا
کد مطلب: 119047
 


 
شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰
۱۰ ربيع الأول ۱۴۴۳
16 October 2021