Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
سفر رئیس جمهور به خراسان جنوبی
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۰
رئیس جمهور به همراه چند تن از وزیران دولت سیزدهم وارد خراسان جنوبی شد.
سفر رئیس جمهور به خراسان جنوبی
به گزارش تابش کوثر، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی، در جمع مردم طبس گفت: برای حل مشکلات باید مسئله را شناخت، راهکارهای برون رفت از مشکلات را پیدا کرد و سپس اولویت ها را تعیین و با یک اراده جدی برای یک کار میدانی اقدام و عمل نمود.

رئیس جمهور در بدو ورود به شهرستان طبس در فرودگاه شهدای طبس در گفتگو با خبرنگار صداوسیما گفت: وظیفه دولت خدمتگزاری به مردم بویژه در مناطق کمتر برخوردار است.


حجت الاسلام و المسلمین رئیسی با بیان اینکه سفر به استان های مختلف به دور از تشریفات معمول انجام می‌شود، افزود: هدف از سفرهای استانی، بررسی و حل مشکلات در گفتگوی نزدیک با مردم و مدیران استانی است.


وی از استان خراسان جنوبی و شهرستان طبس، به عنوان خطه مردمان صبور، مقاوم و پرتلاش نام برد و گفت: مردم این منطقه همیشه در صحنه‌های مختلف انقلاب حضوری بسیار با ارزش و مثال زدنی داشته اند.


رئیس جمهور گفت: معادن از ذخایر ارزشمند این استان است که اگر فعال شوند، مشکل اشتغال ، تولید و مسائل اقتصادی حل می‌شود.

حجت الاسلام رئیسی مسئله کشاورزی را از دیگر موضوعات مهم استان عنوان کرد و افزود: به خاطر کمبود نزولات آسمانی در این منطقه، کشاورزی مردم با مشکلاتی مواجه شده اما مردم این مناطق نشان داده اند که تهدیدها را به فرصت‌ها تبدیل می‌کنند.


وی با بیان اینکه هدف از سفرهای استانی بررسی مشکلات و محرومیت های استان و تصمیم گیری برای رفع آن ها با مشارکت مردم و مدیران استان است، اظهارداشت: نیروهای کارآمد ارزشمندی به ویژه جوانان برومند را در استان خراسان جنوبی داریم که می‌توانند نقش‌آفرین باشند و با کمک این نیروی انسانی، دولت خواهد توانست در جهت رفع مشکلات استان گام‌هایی بردارد.


حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در طبس ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدا، به زیارت امامزاده حسین ابن موسی الکاظم (ع) رفت.سفر رئیس جمهور به خراسان جنوبی

رئیس جمهور در حرم امام زاده حسین بن موسی الکاظم طبس گفت: بخشی از ظرفیت های معدنی به صورت عام و خاص در طبس فعال است و فعالسازی بخشی که غیرفعال است می‌تواند مشکلات زیادی را حل کند.


وی گفت: وزیر صمت با هدف فعال سازی این ظرفیت معادن و وزیر راه و شهرسازی با هدف بررسی راه ها و رفع مشکلات آن به استان سفر کرده است.


رئیس جمهور افزود: با توجه به اینکه در شهرستان طبس محصولات متنوع، ۴ فصل و استراتژیک وجود دارد می توان اقتصاد گردشگری را فعال کرد.


حجت الاسلام و المسلمین رئیسی گفت: تعیین اولویت ها ، کار میدانی و اقدام و عمل باعث افزایش اعتماد عمومی و افزایش اعتماد مردم به کارکرد نظام اداری کشور می شود


رئیس جمهور در ادامه از معدن پروده طبس بازدید کرد. ب/۱۱۰

منبع: خبرگزاری صدا و سیما
کد مطلب: 118813
 


 
شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰
۱۰ ربيع الأول ۱۴۴۳
16 October 2021