Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
پذیرش بیش از ۳۷ هزار معتاد متجاهر در سال ۱۴۰۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۲
سرپرست مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور از پذیرش بیش از ۳۷ هزار معتاد متجاهر در سال ۱۴۰۰ خبر داد .
پذیرش بیش از ۳۷ هزار معتاد متجاهر در سال ۱۴۰۰
به گزارش تابش کوثر، خانم فاطمه عباسی در کمیته تخصصی ماده ۱۶ از ارائه خدمت به ۱۰۵ هزار و ۲۵۶ معتاد متجاهر خبر داد.
وی در خصوص آمار و عملکرد مراکز ماده ۱۶ تحت پوشش سازمان بهزیستی گفت: در سال ۱۳۹۹ پذیرش مراکز ماده ۱۶ تعداد ۲۳ هزار ۲۷۳ نفر بوده که این میزان در سال ۱۴۰۰ به ۳۷ هزار و ۳۸۷ نفر رسیده است.
خانم عباسی با بیان این که در سال ۱۴۰۰ در مجموع ۸۷ هزار و ۷۷۵ نفر در مراکز بهزیستی پذیرش شده اند، تشریح کرد: پذیرش تبصره دو ذیل ماده ۱۶ در سال ۱۳۹۹ تعداد ۲۵ هزار ۳۴۹ نفر بوده که این میزان در سال ۱۴۰۰ تعداد ۵۰ هزار و ۳۸۸ نفر یعنی دو برابر سال گذشته بوده است.
سرپرست مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد بهزیستی کشور گفت: در سال ۱۳۹۹ سه میلیون و ۸۲۹ هزار ساعت نفر و در سال ۱۴۰۰ میزان شش میلیون و ۵۰۷ هزار ساعت نفر به معتادان متجاهر خدمت ارائه شده که این میزان نیز دوبرابر شده است.
خانم عباسی تعداد مراکز ماده ۱۶ تحت پوشش سازمان بهزیستی در کل کشور ۳۵ مرکز عنوان کرد و افزود: مراکز ماده ۱۶ تحت نظارت سپاه پاسداران ۸ مرکز، تحت نظارت سازمان زندان‌ها سه مرکز، تحت نظارت نیروی انتظامی یک مرکز و سه مرکز هم تحت نظارت شهرداری تهران در حال فعالیت هستند.
وی در مورد چالش‌های حوزه معتادان متجاهر گفت: تخصیص دیرهنگام بودجه، تعریف نشدن تجاهر، تأمین نشدن نیروی حفاظتی توسط نیروی انتظامی در بعضی از استان‌ها، رعایت نکردن تبصره سه ماده ١٦ ارجاع معتادان دارای خانواده به این مراکز توسط قضات، تأمین نشدن دارو در مرکز زخم باز توسط وزارت بهداشت و متناسب نبودن تعرفه با هزینه‌های مراکز را از مهمترین چالش‌های این حوزه عنوان کرد.ب/110منبع:خبرگزاری صدا و سیما
کد مطلب: 125662
 


 
پنجشنبه ۹ تير ۱۴۰۱
۱ ذی‌الحجه ۱۴۴۳
30 June 2022