Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
روزی دیگر بدون مرگ کرونایی در مازندران
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۶
طی شبانه‌روز گذشته با بستری شدن تعداد ۳۹ بیمار کرونایی جدید، تعداد بستری شدگان در مراکز درمانی پزشکی مازندران و بابل به ۲۴۲ نفر رسید که از این تعداد ۶۸ نفر بدحال هستند.
روزی دیگر بدون مرگ کرونایی در مازندران
به گزارش تابش کوثر، بیست و سومین ماه از شیوع ویروس کرونا با نگرانی از شیوع سویه جدید ویروس اومیکرون همراه شد که به‌طور ملموس می‌توان تاثیر واکسیناسیون کرونایی را مشاهده کرد.

در دانشگاه علوم پزشکی مازندران طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۲۸ بیمار مشکوک به کرونا براساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

طی این مدت تعداد ۳۹ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

هم‌اکنون ۱۷۹ بیمار به‌علت کرونا در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۵۶ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

در دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز در حال حاضر ۶۳ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند، همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۱۱ بیمار جدید بستری و ۲ بیمار هم ترخیص شدند.

همچنین ۱۲ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

براین اساس طی شبانه‌روز گذشته با بستری شدن تعداد ۳۹ بیمار کرونایی جدید، تعداد بستری شدگان در مراکز درمانی پزشکی مازندران و بابل به ۲۴۲ نفر رسید که از این تعداد ۶۸ نفر بدحال هستند.

براساس گزارش‌ها تعداد فوتی‌های امروز در مازندران به صفر تن رسیده است.

مازندران، آبی ماند

در تازه‌ترین به‌روزرسانی رنگ‌بندی رسمی شهرستان‌ها دررنرم‌افزار ماسک وزارت بهداشت، از امروز شنبه ۲۵ دی همچنان همه ۲۲ شهرستان مازندران در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند.

در تازه‌ترین به‌روزرسانی رنگ‌بندی رسمی شهرستان‌ها دررنرم‌افزار ماسک وزارت بهداشت، از امروز شنبه ۲۵ دی همچنان همه ۲۲ شهرستان مازندران در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند.

بر این اساس شهرستان‌های گلوگاه، بهشهر، نکا، میاندورود، ساری، قائم‌شهر، جویبار، سیمرغ، سوادکوه، سوادکوه شمالی، بابل، بابلسر، آمل ، فریدونکنار، محمودآباد، نور، نوشهر، چالوس، کلاردشت، عباس‌آباد، تنکابن و رامسر در وضعیت آبی کرونایی قرار گرفتند.

موضوع مهم اینکه وضعیت آبی به‌منزله پایان کرونا نیست؛ با توجه به بروز سویه جدید اُمیکرون در کشور، عادی‌انگاری، ماسک نزدن، بی‌توجهی به اصول بهداشتی ، رعایت نکردن فاصله‌های فردی و اجتماعی و برگزاری دورهمی‌ها، مهمانی و مراسم در محیط‌های سربسته بازهم می‌تواند احتمال افزایش آمار مبتلایان و شروع خیز جدید بیماری را به همراه داشته باشد.ب/۱۱۰

منبع:فارس
کد مطلب: 122674
 


 
دوشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱
۱۵ شوّال ۱۴۴۳
16 May 2022