Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
روحانی مراسم ۲۲ بهمن نمادین برگزار می‌شود
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۵
رئیس جمهور از همه مردم خواست در همه شرایط و از جمله در مراسم ایام عزاداری شهادت حضرت صدیقه کبری فاطمه(ع)، در کنار یک عمل مستحب بزرگ، پروتکل های بهداشتی را نیز به عنوان یک واجب بزرگ رعایت کنند.
روحانی مراسم ۲۲ بهمن نمادین برگزار می‌شود
به گزارش تابش کوثر، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز شنبه در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به برخی نگرانی ها از سوی مقامهای بهداشتی و درمانی کشور از لغو برخی محدودیت ها و شروع  بازگشایی ها گفت: این اظهارنگرانی ها با توجه به نگرانی های موجود از جهش های ویروس کرونا،  فصل سرما و در نتیجه بسته شدن فضاها و وارونگی هوا، کاملا به حق است و باید دستورالعمل های بهداشتی بیش از پیش به طور دقیق مراعات شوند.

رئیس جمهور  همچنین موضوع مراسم ۲۲ بهمن را یکی از محورهای بحث در این جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا ذکر کرد و گفت: به دلیل شرایط خاصی که داریم این مراسم امسال باید عمدتا به صورت نمادین خودرویی و موتوری برگزار شود تا هم برگزاری مراسم را داشته باشیم و هم به گونه ای نباشد که مشکلی برای مردم اتفاق بیافتد.

دکتر روحانی با تاکید بر اینکه در شرایط شیوع کرونا، حفظ حیات خودمان و مردم، بر همگان واجب است، گفت: بازگشایی ها بویژه در مسایل فرهنگی و مذهبی می تواند انجام گیرد بشرط اینکه  صددرصد دستورالعمل های بهداشتی رعایت شود.

رئیس جمهور با ابراز خرسندی از شیب کاهشی متناسب روند ابتلا و فوتی‌های ناشی از کرونا، افزود: اگر چه فوت حتی یک نفر به دلیل ابتلا به کرونا هم زیاد است، اما کاهش چشمگیر موارد فوتی و رسیدن آن به عدد ۲ رقمی که نتیجه تلاش‌های کادر درمان و رعایت مطلوب دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی مردم است، باعث خوشحالی و گواه این نکته است که رعایت نکات بهداشتی بیش از هر کس به نفع خود مردم است.

رئیس جمهور با اشاره به وضعیت قابل قبول رعایت پروتکل‌ها از سوی مشاغل و کسب و کارها و نیز کاهش حضور کارکنان ادارات، گفت: ۲ عرصه دیگر فعالیت‌های اجتماعی یعنی امور فرهنگی و مذهبی و اجتماعات و ترددها نیز هستند که هرگونه غفلت از رعایت پروتکل‌های بهداشتی در آنها مایه نگرانی بوده و می‌تواند باعث شیوع موج چهارم ابتلا به کرونا شود و اظهار نگرانی‌هایی که از جمله در همین جلسه ابراز شدند، کاملاً به حق و منطقی هستند و اگر دستورالعمل‌ها در این عرصه‌ها رعایت نشوند، مجبور به اعمال محدودیت‌های شدیدتر هستیم.

دکتر روحانی با اشاره به اظهار نگرانی مسئولان بهداشتی از نوع جهش یافته ویروس کرونا، تصریح کرد: نوع جهش یافته ویروس کرونا هم می‌تواند از کشورهای خارجی وارد کشور شود و هم خدای ناکرده امکان جهش ویروس در داخل کشور وجود دارد. امروز شاهد آن هستیم که کشورهای اروپایی و برخی دیگر از کشورها متحمل چه حجمی از گرفتاری ناشی از نوع جهش یافته ویروس هستند.

رئیس جمهور با ابراز تأسف نسبت به شدت یافتن شیوع و قربانی گرفتن بیماری کرونا در برخی کشورهای غربی، خاطر نشان کرد: در فصل زمستان سرمای هوا و شدت یافتن آلودگی و وارونگی هوا که معمولاً در این فصل رخ می‌دهد، عامل مضاعفی برای نگرانی درباره شدت یافتن شیوع بیماری است و لذا مراعات دستورالعمل‌های بهداشتی، ضرورت مضاعفی می‌یابد.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
کد مطلب: 113402
 


 
جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹
۲۱ رجب ۱۴۴۲
5 March 2021