Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
پنتاگون: روسیه به دنبال بهانه‌ای برای حمله به اوکراین است
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۵
وزارت دفاع آمریکا شامگاه جمعه مدعی شد که اطلاعاتی در دست دارد که نشان می‌دهد روسیه به دنبال بهانه‌ای برای حمله احتمالی به اوکراین است.
پنتاگون: روسیه به دنبال بهانه‌ای برای حمله به اوکراین است
به گزارش تابش کوثر، وزارت دفاع آمریکا شامگاه جمعه مدعی شد که اطلاعاتی در دست دارد که نشان می‌دهد روسیه به دنبال بهانه‌ای برای حمله احتمالی به اوکراین است.

وزارت دفاع آمریکا در ادامه ادعای خود گفت: «روسیه مجموعه‌ای از نیروهای خود را داخل اوکراین مستقر کرده تا با انجام حمله بهانه‌ای را برای ورود نیروهای روسی ایجاد کنند».

کاخ کرملین روسیه نیز در واکنش به این ادعای وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که ادعای غربی‌ها درباره اقدامات تحریم آمیز احتمالی روسیه در دونباس، ادعایی باطل و بی اساس است.

طی هفته‌های اخیر و همزمان با اتهام زنی اوکراین و برخی کشورهای عضو ناتو به روسیه درباره تدارک برای حمله به اوکراین، رزمایش‌های نظامی در منطقه شدت یافته است.

مسکو ضمن رد ادعاهای کی‌یف، واشنگتن و برخی متحدان اروپایی درباره تدارک برای حمله به اوکراین، پیشنهاداتی را به واشنگتن و ناتو با موضوع کاستن از تنش‌ها و ارائه ضمانت‌های امنیتی ارائه داد.

مقام‌های روسیه بارها عضویت اوکراین در ناتو را خط قرمز خوانده و درباره تبعات جدی گسترش این ائتلاف نظامی غربی به سمت شرق و مرزهای روسیه هشدار داده‌اند.ب/۱۱۰


منبع:فارس
کد مطلب: 122618
 


 
دوشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱
۱۵ شوّال ۱۴۴۳
16 May 2022