Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
از شرط برپایی کلاس‌های حضوری دانشگاه‌ها تا اعلام نتایج آزمون‌های علوم پزشکی
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۶
برای مرور مهمترین اخبار دانشگاهی طی یک هفته گذشته در حوزه آموزش و پژوهش با ما همراه باشید.
از شرط برپایی کلاس‌های حضوری دانشگاه‌ها تا اعلام نتایج آزمون‌های علوم پزشکی
به گزارش تابش کوثر، حوزه آموزش و پژوهش در هفته‌ای که گذشت با اخبار متنوع و فراوانی روبه رو بود که خلاصه‌ای از آن‌ها را می‌توانید در ادامه مرور کنید.


شرط حضور دانشجویان در دانشگاه‌ها اعلام شد

گویا رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت گفت: سیاست وزارت بهداشت در واکسیناسیون سیاست تشویق است و سیاست تنبیه جایی کاربرد دارد که خطر عموم مردم را تهدید کند و عمده تلاش ما این است که مردم را به تزریق واکسن تشویق کنیم. حضور دانش آموزان و دانشجویان در کلاس‌های درس منوط به تزریق واکسن است مگر اینکه فرد در هفته یک یا دو بار تست بدهد.

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش چهل و هشتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر شد. براین اساس پذیرفته شدگان باید تا یکشنبه ۲۵ مهر جهت ثبت نام به دانشگاه‌های علوم پزشکی محل پذیرش خود مراجعه کنند.

شرایط مرحله مصاحبه معرفی‌شدگان رشته فوریت‌های پزشکی مشخص شد

معرفی‌شدگان چندبرابر ظرفیت پذیرش در رشته تحصیلی نیمه‌متمرکز کارشناسی ناپیوسته فوریت‌های پزشکی پیش‌بیمارستانی دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال۱۴۰۰ باید برای انجام مراحل مصاحبه و سایر مراحل گزینش به ۱۱ مرکز دانشگاهی تعیین شده مراجعه کنند.

معرفی‌شدگان رشته کارشناسی ناپیوسته فوریت‌های پزشکی پیش‌بیمارستانی لازم است با توجه به استان محل اقامت خود، برای اطلاع از برنامه زمانی و آدرس محل مصاحبه و همچنین مدارک لازم برای ارائه به دانشگاه در زمان مصاحبه به سایت دانشگاه محل انجام مصاحبه خود مراجعه کنند.

زمان برگزاری آزمون میان دوره علوم پایه پزشکی و دندانپزشکی مشخص شد

ابوالفضل باقری فرد معاون آموزشی و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت طی نامه‌ای به معاونان آموزشی دانشگاه‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زمان برگزاری آزمون میان دوره علوم پایه پزشکی و دندانپزشکی را در نیمه دوم آبان ماه اعلام کرد.

تسهیلات ورود به دانشگاه مدال‌آوران نقره و برنز المپیاد‌های علمی ارتقاء یافت

طبق مصوبات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، حد نصاب لازم برای استفاده از امتیاز مدال‌های نقره و برنز المپیاد‌های یاد شده، برای ورود به دانشگاه ۸۰ درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در نظر گرفته شد.از شرط برپایی کلاس‌های حضوری دانشگاه‌ها تا اعلام نتایج آزمون‌های علوم پزشکی

از هر ۴ رساله دکتری ۳ مورد باید معطوف به نیاز‌های کاربردی کشور باشد

عبدالحسین رحیمی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: ۱۵۰ هزار دانشجوی دوره دکتری در کشور مشغول به تحصیل هستند که حدود ۵۰ هزار نفر از آن‌ها در مرحله انجام رساله قرار دارند و این سوال مطرح است که چند درصد از پروپوزال رساله‌های دکتری بر اساس نیاز‌های کشور است. ما نیاز داریم که از هر ۴ رساله، ۳ رساله بر اساس تقاضا‌ها شکل بگیرند و معطوف به نیاز‌های کاربردی کشور باشند.

مهلت ثبت‌نام غیرحضوری پذیرفته‌شدگان کارشناسی دانشگاه پیام نور تمدید شد

طبق اعلام معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور، مهلت ثبت‌نام غیرحضوری پذیرفته‌شدگان مقطع کارشناسی این دانشگاه با توجه به تقاضای ثبت‌نام تعداد زیادی از پذیرفته‌شدگان تمدید شد. بر این اساس کلیه پذیرفته‌شدگان پس از ثبت‌نام در مهلت مقرر فقط تا ۲۰ مهرماه فرصت دارند جهت انتخاب واحد اقدام کنند.

جزئیات انتخاب واحد پذیرفته‌شدگان دانشگاه جامع علمی کاربردی اعلام شد

دستورالعمل ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان دوره‌های کاردانی و کارشناسی حرفه‌ای ناپیوسته نظام آموزش مهارتی مهرماه سال ۱۴۰۰ دانشگاه جامع علمی کاربردی از سوی معاون نظارت و سنجش دانشگاه به رؤسا، سرپرستان واحد‌های استانی، مؤسسات آموزش عالی و مراکز آموزشی ابلاغ شد. پذیرفته‌شدگان کارشناسی و کاردانی مهرماه ۱۴۰۰ تا ۱۷ مهر ۱۴۰۰ فرصت دارند برای ثبت‌نام و انتخاب واحد اقدام کنند. همچنین شروع کلاس‌ها از ۱۷ مهر ماه خواهد بود.از شرط برپایی کلاس‌های حضوری دانشگاه‌ها تا اعلام نتایج آزمون‌های علوم پزشکی

نتایج آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی گروه علوم پزشکی اعلام شد

نتایج آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی (Ph.D) رشته‌های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی سال ۱۴۰۰ امروز ۱۲ مهرماه در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی sanjeshp.ir قابل مشاهده است.

آیین‌نامه آموزشی دانشجویان بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران از مهر ۱۴۰۰ لازم‌الاجرا شد

وحید ضیایی معاون آموزشی پردیس بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: آیین‌نامه آموزشی مختص دانشجویان غیر ایرانی (بین‌الملل) است که در شورای عالی برنامه‌ریزی علوم پزشکی به تصویب رسیده و برای دانشجویان غیر ایرانی که از مهر ۱۴۰۱-۱۴۰۰ به بعد در دانشگاه و یا دانشکده‌های علوم پزشکی داخل ایران تحصیل خود را شروع می‌کنند لازم الاجرا است. ب/۱۱۰


منبع: خبرگزاری دانشجو
کد مطلب: 119739
 


 
پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰
۵ جمادى الأول ۱۴۴۳
9 December 2021