Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
حماس: اسرائیل در تعامل با نظامیان اسیر خود برخورد دوگانه و نژادپرستانه دارد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۹
جنبش حماس به اتهامات رژیم صهیونیستی که این جنبش را دلیل تاخیر در دستیابی به توافق مبادله اسرا دانسته است واکنش نشان داد.
حماس: اسرائیل در تعامل با نظامیان اسیر خود برخورد دوگانه و نژادپرستانه دارد
به گزارش تابش کوثر، دفتر نفتالی بنت، نخست وزیر رژیم صهیونیستی با انتشار بیانیه‌ای در خصوص کلیپ پخش شده یکی از سربازان اسیر این رژیم نزد گردان‌های عزالدین قسام، شاخه نظامی حماس در غزه، این جنبش را عامل «تاخیر در دستیابی به توافق تبادل اسرا» دانست.

در همین راستا، عبداللطیف القانوع، سخنگوی جنبش حماس در واکنش به این اتهامات گفت، دشمن صهیونیستی به طور جدی با پرونده تبادل زندانیان برخورد نمی‌کند، بلکه با اسیران خود رفتاری دوگانه و نژادپرستانه دارد.

وی توضیح داد، دولت اشغالگر به طور جدی برای پایان دادن به پرونده سربازان اسیر تلاش نمی‌کند و با اینکه حماس آمادگی خود را در چندین مرحله برای تکمیل معامله تبادل اسرا اعلام کرده اما ضعیف تر از آن است که تصمیمی درباره این معامله اتخاذ کند.

القانوع هشدار داد، رژیم اشغالگر همچنان به فریب جامعه اسرائیلی ادامه می‌دهد و خانواده‌های نظامیان اسیر صهیونیستی نزد مقاومت فلسطین را گمراه می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: اشغالگران میانجی‌گری‌های مختلف را نادیده گرفتند و معامله بشردوستانه‌ای که توسط یحیی سنوار، رئیس جنبش حماس در غزه در زمان همه‌گیری کرونا انجام و همچنین چارچوب معامله که توسط این جنبش به میانجی‌گران ارائه شد را رد کردند.

القانوع گفت، مقاومت فلسطین اهرم‌های قدرتی در اختیار دارد که به آنها اجازه می‌دهد اشغالگران را وادار به تسلیم شدن در برابر شروط آنها کند.

سخنگوی حماس توضیح داد، اشغالگران با سربازان بازداشتی خود در غزه که نزد گردان‌های قسام هستند برخوردی دوگانه و نژادپرستانه دارند و بر اساس نژاد و جنسیت رفتار می‌کند.ب/110منبع:ایسنا
کد مطلب: 126957
 


 
پنجشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱
۲۰ محرّم ۱۴۴۴
18 August 2022