Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
اعلام آمادگی دانشگاه آزاد برای افزایش ظرفیت آموزش دانشجویان پزشکی
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۱
معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص معضل کمبود پزشک گفت: در حال حاضر دانشگاه آزاد با داشتن بیش از 15 دانشکده‌ی پزشکی، از توانایی و ظرفیت آموزش تعداد بیشتری از ظرفیت فعلی دانشجوی پزشکی برخوردار است. اما شناسایی اینکه چه تعداد پزشک نیاز داریم و ظرفیت مورد نیاز بر عهده‌ی وزارت بهداشت است.
اعلام آمادگی دانشگاه آزاد برای افزایش ظرفیت آموزش دانشجویان پزشکی
به گزارش تابش کوثر، محسن نفر؛ معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، درباره ظرفیت­های آموزش پزشک در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد بدون دریافت هزینه از دولت، پزشک و پرستار تربیت می‌کند. این برای دولت بسیار خوب است. زیرا آموزش پزشک، پرستار و سایر رشته‌های پیرا پزشکی برای دولت هزینه‌بر است.

وی ادامه داد: دانشگاه آزاد توان افزایش آموزشی خود خصوصاً در رشته پرستاری را دارد. در کشوری که کمبود شدید پرستار وجود دارد، دانشگاه آزاد با داشتن ۱۰۰ دانشکده‌ی پرستاری توانایی آموزش تعداد بالایی از پرستاران را دارد.

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی درخصوص ظرفیت آموزش دانشجوی پزشکی در این دانشگاه هم اینگونه عنوان کرد: در حال حاضر دانشگاه آزاد با داشتن بیش از ۱۵ دانشکده‌ی پزشکی، از توانایی و ظرفیت آموزش تعداد بیشتری از ظرفیت فعلی دانشجوی پزشکی برخوردار است. اما شناسایی اینکه چه تعداد پزشک نیاز داریم و ظرفیت مورد نیاز بر عهده‌ی وزارت بهداشت است.

وی در خصوص نحوه تعیین ظرفیت­ها خاطر نشان کرد: من به عنوان معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی اعلام می­کنم که این دانشگاه توانایی آموزش تعداد بیشتری دانشجوی را دارد یعنی اگر اجازه داده شود تعداد بیشتری دانشجو را آموزش می­دهیم. به طور مثال در حال حاضر اگر هزار دانشجوی پرستاری آموزش می‌دهیم، اگر گفته شود باید ۶ هزار تا شود ما آموزش می‌دهیم. ب/۱۱۰


منبع: فارس
کد مطلب: 119081
 


 
شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰
۱۰ ربيع الأول ۱۴۴۳
16 October 2021