Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
شروع طلایی پومسه کاران ایران در المپیک ناشنوایان
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۸
پومسه کاران ایران دو نشان طلا و نقره بازی‌های المپیک ناشنوایان برزیل را کسب کردند.
شروع طلایی پومسه کاران ایران در المپیک ناشنوایان
به گزارش تابش کوثر، از برزیل پنجمین روز بازی‌های المپیک ناشنوایان برزیل، همزمان با آغاز رقابت‌های تکواندو بود. تیم ملی ایران در بخش پومسه (اجرای فرم تکواندو) انفرادی دو نماینده داشت. مریم خدابنده از بین ۹ شرکت کننده در بخش زنان با ۶/۹۵ امتیاز بعد از ورزشکار کره‌ای به عنوان نفر دوم راهی فینال شد. وی در فینال با ۶/۹۰ امتیاز با پومسه کار کره‌ای مساوی کرد، اما با توجه به نمره بالاتر اجرایش نشان طلای المپیک را کسب کرد. پومسه کاران کره جنوبی و ترکیه نیز دوم و سوم شدند.
همچنین مرتضی رضا صفت در بین ۱۱ پومسه رو با کسب ۷/۲۲ امتیاز به عنوان نفر دوم گروهش راهی فینال شد. وی در فینال با ۷/۲۷ امتیاز به مدال نقره رسید و پومسه کاران کره جنوبی و ترکیه به ترتیب با ۷/۴۰ و ۷/۰۳ اول و سوم شدند.
بازی‌های المپیک ناشنوایان از ۱۱ تا ۲۵ اردیبهشت به میزبانی شهر «کاشیاس دوسول» برزیل برگزار می‌شود و کاروان صدای ایران با شعار «موفقیت در سکوت» با ۱۴۰ نفر در رشته‌های فوتبال، والیبال ساحلی، جودو، کشتی آزاد و فرنگی، دوومیدانی، تیراندازی (مردان و زنان)، کاراته (مردان و زنان) و تکواندو (مردان و زنان) در این بازی‌ها شرکت دارد. ورزش ناشنوایان ایران در دوره گذشته این بازی‌ها رتبه هفتم را کسب کرده است.ب/110منبع:خبرگزاری صدا و سیما
­
کد مطلب: 125399
 


 
پنجشنبه ۹ تير ۱۴۰۱
۱ ذی‌الحجه ۱۴۴۳
30 June 2022