Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
آیت‌الله وحیدخراسانی:
در روز قیامت همه در حسرت هستند/ جوانان و مملکت را عاشورا و فاطمیه حفظ می‌کند/توصیه به کارکنان تبلیغات اسلامی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۲۷
در آن روز همه در حسرت هستند؛ انسان‌های بد متأثر که چرا خوب نشدند؛ خوب‌ها نیز متاثر که چرا خوب‌تر نشدند؛ علما متاثر که چرا اعلم نشدند و عابدان هم متاثر که چرا بیشتر عبادت نکردند.
به گزارش تابش کوثر به نقل از خبرگزاری«حوزه» این مرجع تقلید امروز در دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین عباس اسکندری مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم و تعدادی از مدیران این اداره، با اشاره به آیاتی از قرآن «وَما عَلَى الرَّسُولِ إلاَّ الْبَلاغ» و «يَا أَيُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنْزِلَ إِلَيْكَ مِنْ رَبِّک»، تبلیغ دین را کار انبیای الهی دانستند.

ایشان خطاب به مسئولان تبلیغات اسلامی قم گفتند: فعالیت شما کار خاتم النبیین(ص) بوده و... خصوصیات این کار هم بسیار عمیق است، بنابراین قدر کار خود را بدانید.

استاد درس خارج حوزه با قرائت این آیه سوره مریم «وَأَنذِرهُم يَومَ الحَسرَةِ إِذ قُضِيَ الأَمرُ وَهُم في غَفلَةٍ وَهُم لا يُؤمِنون» اظهار کردند: روز قیامت به قدری مهم است که یکی از اسمای آن در خود قرآن کریم، یوم الحسره است.

حضرت آیت‌الله وحیدخراسانی گفتند: در آن روز همه در حسرت هستند؛ انسان‌های بد متأثر که چرا خوب نشدند؛ خوب‌ها نیز متاثر که چرا خوب‌تر نشدند؛ علما متاثر که چرا اعلم نشدند و عابدان هم متاثر که چرا بیشتر عبادت نکردند.

ایشان با بیان اینکه در روز قیامت کسی که راه احسن را در این دنیا انتخاب کرده باشد، حسرت ندارد، تاکید کردند: قرآن کریم می‌فرماید «وَمَنْ أَحْسَنُ قَوْلا مِمَّنْ دَعَا إِلَى اللَّهِ وَعَمِلَ صَالِح» این طائفه از حسرت دور است. آن دعوت توأم با عمل، اکسیر اعظمش، کار تبلیغات است.

این مرجع تقلید تصریح کردند: ان شاء الله طوری شود که در این مملکت، همه مردم، مذهب، پیشوایان مذهب و عظمت مذهب شیعه را بشناسند.

ایشان به نقش برجسته علامه حلی در احیای امر اهل بیت(علیهم السلام) اشاره کرده و افزودند: علامه حلی در یک مجلس نشست و برخاست و در مملکت غوغا کرد.

احیای امر اهل بیت(ع) مهم‌ترین ماموریت سازمان تبلیغات اسلامی

این مرجع تقلید با بیان این روایت امام صادق(علیه السلام) که فرمودند «رَحِمَ اللَّهُ مَنْ أَحْیَا أَمْرَنَا»، احیای امر اهل بیت(علیهم السلام) را ماموریت مهم سازمان تبلیغات اسلامی دانستند.

ایشان عزاداری هیئات مذهبی در سالروز شهادت ائمه اطهار(ع) را یکی از مصادیق تعظیم شعائر دینی برشمردند و گفتند: آیا آنچه که جوانان و مملکت را حفظ و بیمه می‌کند، عاشورا و فاطمیه نیست؟ لذا احیای آنها به عزاداری هیئات مذهبی است.

حضرت آیت‌الله وحید خراسانی اظهار کردند: همین هیئات موجب می‌شود، تبلیغات و مواعظ اثر کند؛ والا اگر اهل بیت(ع)نباشند، جوان‌ها کجا به منبر و مواعظ گوش می‌دهند.

این مرجع تقلید با بیان اینکه هر چه در این مملکت است به برکت حضرت امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) است، گفتند: وقتی پدر این بزرگواران در گوشه زندان با آن وضع جان می‌دهد، ما که دم از شیعه می‌زنیم، آیا نسبت به حضرت رضا(ع) و حضرت معصومه(س)، وظیفه نداریم؟

ایشان افزودند: ایران در روز شهادت ائمه(ع) باید یکپارچه عزا شود و ما به هر هیئتی که بیرون بیاید پرچم می‌دهیم. قم، مشهد و شیراز که محل دفن فرزندان امام موسی کاظم علیه السلام هستند باید سرمشق دیگر شهرها باشند.

توصیه به کارکنان تبلیغات اسلامی

حضرت آیت‌الله وحیدخراسانی در بخش دیگری از سخنان خود از مرحوم سیدعبدالله خاموشی پدر حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی به نیکی یاد کرد و افزودند: ایشان در بازار تهران واقعا نخبه و گوهری بود که دومی نداشت.

این مرجع تقلید به کارکنان سازمان تبلیغات اسلامی توصیه کردند که هیچ روزی قرائت قرآن کریم را ترک نکنند.

ایشان گفتند: قرآن را از اول شروع کنید، به قدری که میسور است، قرائت و به خود امام زمان(عج) هدیه کنید. این اکسیر اعظم است.

حضرت آیت الله وحید خراسانی ادامه دادند: اگر یکی هر روز برای شما تحفه‌ای بیاورد، شما شب عید نوروز با او چه می‌کنید؟ اگر شما هر روز عزیزترین تحفه را که کلام خداست به صاحب قرآن هدیه کنید، شب قدر که دفتر تقدیر به امضای او می‌رسد با شما چه معامله‌ای می‌کند.
کد مطلب: 21383
 


 
پنجشنبه ۹ تير ۱۴۰۱
۱ ذی‌الحجه ۱۴۴۳
30 June 2022