Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
سهم حوزه سلامت از مالیات را جدی پیگیری می‌کنیم
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ تير ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۳
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی گلایه‌ها از پرداخت نشدن سهم حوزه سلامت از درامد‌های مالیات بر ارزش افزوده گفت: یک درصد از ۹ درصد درامد مالیات بر ارزش افزوده سهم وزارت بهداشت است و باید در ۱۵ ام هر ماه این رقم به صورت مستقیم برای این وزارت واریز شود.
سهم حوزه سلامت از مالیات را جدی پیگیری می‌کنیم
به گزارش تابش کوثر، دکتر محمدباقر قالیباف در نشست امروز (سه شنبه ۷ تیرماه) کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با اشاره به پیگیری نمایندگان درباره واریز نشدن سهم ۱۰ درصدی وزارت بهداشت از سرفصل هدفمندی یارانه‌ها و نیز سهم یک درصد این حوزه از درامد حاصل از مالیات بر ارزش افزوده گفت: سهم یک درصدی وزارت بهداشت ازمالیات بر ارزش افزوده باید ۱۵ ام هر ماه به صورت مستقیم برای این وزارتخانه واریز شود و این مسئله هیچ جای تاخیر یا بحث دیگری ندارد.
وی تاکید کرد: همانطور که هفته گذشته در صحن مجلس نیز تاکید کردم این مبلغ باید به صورت منظم در نیمه هر ماه واریز شود و اگر چنین نشود این مسئله را به صورت ویژه و صریح پیگیری خواهم کرد.
رئیس مجلس همچنین با انتقاد از اینکه ۱۲ میلیون مترمربع در حوزه سلامت ساختمان‌های مربوط به پروژه‌های نیمه تکمیل و رها شده داریم، اظهار کرد: این شرایط در حالی است که با یک برنامه دقیق در دهه گذشته حداقل نیمی از پروژه‌های امکان رسیدن به بهره برداری و ارائه خدمات به مردم را داشت، اما متاسفانه این مسئله مورد توجه قرار نگرفت.
قالیباف در همین زمینه با بیان این که متاسفانه به نظر می‌رسد به دلایل مختلف، قدرت حل مسئله را در عرصه‌های گوناگون از دست داده ایم، تصریح کرد: اگر چه مشکلات را تشخیص می‌دهیم و امکان حل و فصل آن را داریم، اما قدرت حل مسئله نداریم و این مشکلی جدی است که نتیجه نحوه حکمرانی ما در کشور است و این شیوه باید تغییر کند تا بتوانیم بر مشکلات غلبه کنیم.
رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه این آسیب شناسی از شیوه حکمرانی کشور به زمان تدوین برنامه هفتم توسعه اشاره کرد و با اشاره به تاثیر این برنامه در مدیریت مشکلات مختلف کشور گفت: در تدوین برنامه هفتم باید مراقبت کنیم که مثل گذشته آرزو‌ها به قانون تبدیل نشود، بلکه با تمرکز بر مشکلات اساسی کشور به نحوی برنامه نویسی کنیم که این برنامه بتواند کشور را از شرایط کنونی خارج کند.
وی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب برای مسئله محور بودن برنامه هفتم گفت: اگر در برنامه هفتم به ۳ تا ۴ مسئله اصلی کشور توجه کنیم، می‌توانیم اطمینان داشته باشیم که این موارد در برنامه حل و فصل خواهد شد که به رفع بسیاری از مشکلات منجر می‌شود. ب/۱۱۰منبع: خبرگزاری صدا و سیما
کد مطلب: 126910
 


 
پنجشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱
۲۰ محرّم ۱۴۴۴
18 August 2022