Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
اعطاء جایزه هانری داویسون به جمعیت هلال احمر جمهورى اسلامى ایران
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۱
دکتر پیرحسین کولیوند که برای شرکت در نشست‌های اساسنامه‌ای فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر به ژنو سفر کرده است، این جایزه را دریافت کرد.
اعطاء جایزه هانری داویسون به جمعیت هلال احمر جمهورى اسلامى ایران
به گزارش تابش کوثر، جایزه ارزشمند هانرى داویسون به پاس خدمات شایسته و بشر دوستانه جمعیت هلال احمر جمهورى اسلامى ایران در ماه هاى اخیر و همچنین حضور فعال در مجامع بین المللی و هیات حاکمه فدراسیون صلیب سرخ و هلال احمر و ارائه پیشنهاد‌های رئیس این جمعیت متکی بر تجربیات در ارائه خدمات شایسته امدادى و بشر دوستانه و معرفی این تجربیات جهت الگوبرداری دیگر جمعیت‌های ملی، به هلال احمر جمهورى اسلامى ایران اعطا شد.

فعالیت‌های گسترده جمعیت هلال احمر جمهورى اسلامى ایران در حوزه امدادرسانی، آموزش، حمایت‌های بشردوستانه از افراد متاثر از حوادث و بلایا و انجام فعالیت‌های داوطلبانه وعام المنفعه، نام ایران را در زمره موفق‌ترین جمعیت‌های ملی قرار داده است.
فرانچسکو روکا رییس فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر که اردیبهشت امسال برای شرکت در مراسم صد سالگی تاسیس جمعیت هلال احمر ایران حضور پیدا کرده بود، گفت: «هلال احمر ایران در شرایط خوبی است و جز ۵ جمعیت برتر جهان در پاسخ به بحران‌ها است.»
«هانری داویسون»، بنیان گذار فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر بود؛ سازمانی بین المللی و بشردوستانه که ۱۹۲ جمعیت ملی را به عضویت خود در آورده است. جایزه‌ای که نام داویسون روی آن نهاده شده، یکی از جوایز مهم بین المللی و بشردوستانه است که نه به صورت سالانه، بلکه خارج از قاعده مشخص، به جمعیت‌هایی اعطا می‌شود که فعالیت‌های چشم گیری در موقعیت‌های حساس و خطیر داشته اند.ب/110


منبع:خبرگزاری صدا و سیما
کد مطلب: 126712
 


 
پنجشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱
۲۰ محرّم ۱۴۴۴
18 August 2022