Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
ادامه کمک‌های بشردوستانه به افغانستان؛ محور دیدار «امینیان» و «کرزی»
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۸
در دیدار رئیس جمهور سابق افغانستان و سفیر ایران در کابل، تقویت هرچه بیشتر روابط دو کشور و ادامه کمک‌های ایران به افغانستان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
به گزارش تابش کوثر، «بهادر امینیان» سفیر جمهوری اسلامی ایران در کابل با «حامد کرزی» رئیس جمهور سابق افغانستان دیدار و گفت‌وگو کرد. کرزی و امینیان در این دیدار در مورد تقویت هرچه بیشتر روابط برادرانه بین دو کشور و کمک‌های ایران به افغانستان تبادل نظر کردند. این در حالی است که ایران تاکنون 4 محموله کمک‌های انساندوستانه پس از تسلط طالبان به افغانستان ارسال کرده است.
روز گذشته نیز سفارت ایران در کابل اعلام کرد که در پی حادثه انفجار در مسجد قندوز، برای کمک به مجروحین و خانواده‌ های شهدای این حادثه دارو و اقلام پزشکی به این ولایت ارسال خواهد کرد. سفارت ایران در کابل در پیامی در صفحه رسمی توئیتر خود نوشت: یک فروند هواپیما حامل کمک‌های انساندوستانه شامل دارو و اقلام پزشکی جهت مجروحین و خانواده های شهدای حادثه تروریستی مسجد شیعیان در قندوز امروز از تهران به مقصد قندوز پرواز می‌کند.
پیش از این مقامات ارشد ایران از جمله رهبر معظم انقلاب اسلامی این حادثه را محکوم کرده بودند. در این راستا، حضرت «آیت الله خامنه‌ای» رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران در پیامی بر مجازات عاملان این جنایت بزرگ و جلوگیری از تکرار چنین فجایعی تأکید کرده بود.
انتهای پیام/133/1
منبع:فارس
کد مطلب: 119855
 


 
پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰
۵ جمادى الأول ۱۴۴۳
9 December 2021