Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
کولبا:اوکراین برای دیپلماسی با روسیه آماده است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۱
وزیر خارجه اوکراین تصریح کرد که به هیچ عنوان اجازه جداسازی قلمروهای کشورش را نمی دهد اما کی‌یف برای دیپلماسی با روسیه آماده است.
کولبا:اوکراین برای دیپلماسی با روسیه آماده است
به گزارش تابش کوثر، «دیمیترو کولبا» وزیر امور خارجه اوکراین در مصاحبه با روزنامه آلمانی «بیلد» که روز گذشته (شنبه) منتشر شد، تأکید کرد که وظیفه وی این است که تا حد امکان سلاح به اوکراین برساند و حداکثر تحریم ها را علیه روسیه اعمال کند.

وی در این خصوص گفت: «هدف من این است که تا جایی که ممکن است سلاح به اوکراین ارائه کنم، تا حد امکان تحریم‌ها را علیه روسیه آغاز کنم و تا حد امکان به اوکراینی‌هایی که مجبور به فرار به خارج از کشور شده‌اند کمک کنم».

کولبا در مورد احتمال دستیابی به توافق آتش بس با روسیه، خاطرنشان کرد که «اگر آتش بس اولین گام برای راه حلی باشد که منجر به آزادسازی خاک اوکراین شود، هیچ چیز بدی در آتش بس نمی بینم».

وزیر خارجه اوکراین ضمن ابراز مخالفت با جدایی بخش‌هایی از قلمرو این کشور گفت: « ما با جداسازی بخشی از خاک [اوکراین] موافقت نخواهیم کرد. ما برای دیپلماسی آماده‌ایم، اما اجازه نمی‌دهیم به سادگی رنج ما بیشتر شود و به سادگی مرحله بعدی جنگ را به تعویق بیندازیم.»

این دیپلمات ارشد اوکراینی ابراز تأسف کرد که در جریان سفر به برلین، «اولاف شولتز» صدراعظم آلمان زمان زیادی را به دیدار با وی اختصاص نداد. او گفت: «من از اقدامات و ژست برلین قدردانی می کنم اما در عین حال باید تصریح کنم که رئیس جمهور زلنسکی یک ملاقات رسمی برای آنالنا بائربوک وزیر امور خارجه آلمان ترتیب داد».

بائربوک اولین نماینده کابینه آلمان بود که از زمان آغاز عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین به کی‌یف سفر کرد و ۱۰ می (۲۰ اردیبهشت ماه) به اوکراین سفر کرد. اواسط آوریل، «فرانک والتر اشتاین مایر» رئیس‌جمهور آلمان قصد سفر به کی‌یف را داشت اما مقام‌های اوکراینی به واسطه روابط نزدیک وی با روسیه، این دیدار را لغو کردند که این اقدام کی‌یف، انتقاد آلمان را به همراه داشت و شولتز نیز تصریح کرد که به واسطه چنین رخدادی، قصد ندارد فعلاً به کی‌یف سفر کند.ب/110منبع:فارس
کد مطلب: 125650
 


 
پنجشنبه ۹ تير ۱۴۰۱
۱ ذی‌الحجه ۱۴۴۳
30 June 2022