Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
گروگان‌گیری در کنیسه صهیونیست‌ها در آمریکا
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۶
پلیس آمریکا می‌گوید مرد مسلحی چند نفر را داخل یک کنیسه در ایالت تگزاس گروگان گرفته و خواستار آزادی خواهر خود از زندان است.
گروگان‌گیری در کنیسه صهیونیست‌ها در آمریکا
به گزارش تابش کوثر،رسانه‌های آمریکایی شامگاه شنبه از وقوع عملیات مسلحانه و گروگان‌گیری در یک کنیسه صهیونیستی در شهر «کالی‌ویل» واقع در ایالت تگزاس خبر دادند.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، پلیس آمریکا در حال مذاکره با مردی است که چند صهیونیست را در جریان یک مراسم مذهبی در کنیسه «بث اسرائیل» که به صورت آنلاین پخش می‌شد، گروگان گرفته است.

اداره پلیس کولی‌ویل گفت که مذاکره‌کنندگان «اف‌بی‌آی» بعد از آزاد شدن یک گروگان مرد بدون آسیب در حدود شش ساعت پس از شروع بحران، با گروگان‌گیر در تماس هستند.

گروگان‌های دیگر که گفته می‌شود ۳ نفر به همراه یک خاخام صهیونیست هستند، همچنان گرفتار هستند.
بر اساس این گزارش، پلیس آمریکا گفت که با اعزام تیم‌های واکنش سریع و ضربت (SWAT) پس از دریافت تماس اضطراری در ساعت ۱۰:۴۱ صبح شنبه (به وقت محلی)، ساکنان را از منطقه اطراف کنیسه بث اسرائیل تخلیه کرده است.

برخی رسانه‌های گزارش داده بودند که گروگان‌گیر تهدید کرده که بمب همراه خود دارد و اگر کسی سعی در ورود به کنیسه داشته باشد، همه گروگان‌ها کشته خواهند شد.

«نفتالی بنت» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نیز در ساعات اولیه این گروگان‌گیری در توئیتر خود نوشت: «از نزدیک وضعیت گروگان‌گیری در اجتماع بث اسرائیل در کالی‌ویل،‌ تگزاس، را رصد می‌کنم».

یک روزنامه محلی گزارش داد که پیش از قطع شدن پخش زنده مراسم این کنیسه از طریق فیس‌بوک، صدای مرد گروگان‌گیر شنیده شده مکرراََ که می‌گوید نمی‌خواهد کسی صدمه ببیند و فقط به دنبال آزادی خواهر خود از زندان است.
سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید نیز گفت که «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا در مورد این گروگان‌گیری مطلع شده است.

به نوشته رویترز، یک مقام آمریکایی مطلع به شبکه «ای‌بی‌سی نیوز» گفت که گروگان‌گیر ادعا می‌کند که برادر «عافیه صدیقی» عصب‌شناس پاکستانی است که در حال گذراندن حکم ۸۶ ساله زندان در آمریکا است، که در سال ۲۰۱۰ به دلیل تیراندازی به سربازان و ماموران اف‌بی‌آی صادر شده بود.

این مقام آمریکایی اما گفت مراجع رسمی هنوز هویت فرد گروگان‌گیر را تایید نکرده‌اند. صدیقی در یک زندان فدرال در منطقه فورت‌ورث نگهداری می‌شود.

در زمان انتشار این خبر، این حادثه هنوز ادامه داشته و پلیس آمریکا همچنان مشغول مذاکره با گروگان‌گیر است.ب/۱۱۰

منبع:فارس
کد مطلب: 122661
 


 
دوشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱
۱۵ شوّال ۱۴۴۳
16 May 2022