Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
میوه فصل سرد که داروی سرماخوردگی است
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۸
در این دانستنی‌های پزشکی درباره عارضه‌ای که کلیه‌ها را درگیر می‌کند و میوه خوشمزه فصل سرد که دشمن سرماخوردگی است خواهیم گفت.
به گزارش تابش کوثر؛در این گزارش جدیدترین دانستنی‌های روز پزشکی که هر روز با آن سر و کار دارید را دنبال می‌کنیم.

وجود خون در ادرار

اگر باکتری‌های بخشی از بدن با ادرار در ارتباط باشند موجب آلودگی می شوند، در این صورت علاوه بر این که در ادرار خون دیده می‌شود، فرد دچار تکرر ادرار و سوزش آن خواهد شد. وجود خون در ادرار همیشه نشان دهنده مشکلی است که نیاز به مراجعه به پزشک دارد. این مشکل می‌تواند عفونی باشد یا در اثر ضربه و یا اختلال عملکرد‌های طبیعی بدن بوجود آمده باشد. گاهی اوقات به خصوص در بزرگسالان عفونت ادراری هیچ نشانه‌ای ندارد. عفونت ادراری با مصرف آنتی بیوتیک درمان می‌شود. عفونت مجاری ادراری می‌تواند به کلیه‌ها هم برسد. علائم درد در کلیه‌ها مشابه هستند، ولی احتمال تب و درد در طرفین هم وجود دارد.

اگر بدن بیش از حد کلسیم یا مواد معدنی بسازد، تجمع آن‌ها در کلیه منجر به تشکیل سنگ خواهد شد. گاهی سنگ‌ها کوچک هستند که خود به خود دفع می‌شوند، ولی گاهی برای خلاص شدن از آن‌ها نیاز به جراحی وجود دارد. این نوع عارضه مشکلات دیگری از جمله کم خونی داسی شکل، هموفیلی یا سندرم آلپورت را در پی خواهد داشت.

دوندگان بیشتر از سایر ورزشکاران در معرض این آسیب هستند، ولی در این گروه چندان شایع نیست و پزشکان علت واقعی آن را نمی‌دانند. این عارضه ممکن است به دلیل کمبود آب، جرا