Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
۹۵درصد بازیکنان لیگ برتر واکسن کووید 19 را دریافت کرده اند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۴
مدیر مرکز پزشکی سازمان لیگ فوتبال ایران( ایفمارک) گفت: ۹۵ درصد بازیکنان لیگ برتری دوز اول واکسن خود را دریافت نموده اند .
۹۵درصد بازیکنان لیگ برتر واکسن کووید 19 را دریافت کرده اند
به گزارش تابش کوثر، ، زهره هراتیان مدیر ایفمارک اعلام کرد: ۹۵ درصد بازیکنان لیگ برتر دوز اول واکسن خود را دریافت نموده اند و معاینات پیش از فصل امسال با حساسیت خاصی برنامه ریزی شد . از این جهت که از عوارض دراز مدت بیماری کووید و واکسیناسیون اطلاعات کاملی در دست نیست تمرکز معاینات پیش از فصل بر روی معاینات قلب و عروق بود .
وی افزود: طی نامه ای به مدیران عامل باشگاه ها اعلام شد باید تجهیزات مناسب احیا قلبی از جمله دستگاه شوک AED توسط باشگاه حین تمرین و مسابقه مهیا باشد . دوره های اموزشی ویژه برای پزشکان و کادر پزشکی پیش بینی شده است.
وی تصریح کرد: مسابقات لیگ های فوتبال ایران از معدود لیگ هایی بودند که در شرایط قرنطینه و در آغاز همه گیری بیماری با تدوین پروتکل های خاص در راستای مسئولیت اجتماعی خود و ایجاد نشاط اجتماعی مسابقات فوتبال را برگزار نمودند. هراتیان افزود: به نظر می رسد در فصل آینده با تجربیات کسب شده در دو فصل گذشته در زمینه برگزاری مسابقات در شرایط کووید و با توجه به واکسیناسیون بازیکنان شاهد مشکلات سال گذشته نباشیم .
تیم ها همچنان ملزم به رعایت پروتکل ها خواهند بود و بیشتر تمرکز ما از این به بعد بر روی تدوین پروتکل های نحوه ورود تماشاچیان به ورزشگاه ها خواهد بود.
انتهای پیام/133/1
منبع:فارس
کد مطلب: 119827
 


 
پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰
۵ جمادى الأول ۱۴۴۳
9 December 2021