Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی:
تنها راه قدرتمند‌تر شدن تولید قدرت است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۶
سردار شریف گفت: طی این سال‌ها علی رغم اینکه دولت‌های مختلف با سلایق و طیف‌ها مختلف روی کار آمدند، دشمنی آمریکا و صهیونیست‌ها بیشتر شده است. اما تنها راه مقابله قدرتمند‌تر شدن است.
تنها راه قدرتمند‌تر شدن تولید قدرت است
به گزارش تابش کوثر، سردار رمضان شریف، سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم افتتاحیه گردهمایی مسئولان روابط عمومی سپاه و بسیج که در شهر مشهد آغاز شد گفت: یکی از نقاط عظمت امام این بود که آن اتفاقات مانند ترور شهید بهشتی، ترور‌های منافقین و موارد مهم دیگری را دیدند و نه تنها این اتفاقات مانع راه نبود، بلکه باعث پیشرفت و پیروزی‌های متعدد در راه انقلاب اسلامی شد.

سردار شریف افزود: اتفاقاتی مثل حادثه هفتم تیرماه برای نسل جدید و هواداران انقلاب فرصت خیلی خوبی است که با تصویرسازی درست تببین شود که چه کسانی از این اتفاق دفاع کردند و چه کسانی مقابل آن قبیل اتفاقات ایستادند.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: طی این سال‌ها علی رغم اینکه دولت‌های مختلف با سلایق و طیف‌ها مختلف روی کار آمدند، دشمنی آمریکا و صهیونیست‌ها بیشتر شده است. اما تنها راه مقابله قدرتمند‌تر شدن است. آن‌ها جنگ را راه انداختند، کودتاها، منافقین و داعش را رهبری کردند. اما همه‌ی آن‌ها نماد‌های شکست آن‌ها شد. به نظر شما با این وجود آیا آن‌ها رها کردند؟

وی اظهار داشت: یک گزاره‌ای که رسانه‌های غربی می‌گویند عقب نشینی است. اما اگر عقب نشینی کنیم تیغ آن‌ها تند‌تر و تیز‌تر خواهد شد. این یک اصل اثبات شده است. گزاره اول آن‌ها این است که شما اگر شعار ندهید و عقب نشینی کنید، آن اتفاق رقم می‌خورد. اگر شما کوتاه بیایید و شعار اسرائیل باید حذف شود را سر ندهید، آن‌ها کوتاه می‌آیند.

سردار شریف با اشاره به برجام گفت: برجام یک و دو و سه و چهار و پنج چیست؟ برجام یک یعنی دست از قدرتمند شدن هسته‌ای بردارید! برجام دو یعنی دست از قدرت موشکی بردارید. برجام سه یعنی دست از قدرت منطقه‌ای بردارید. برجام چهار یعنی پهباد نداشته باشید. برجام پنج هم این است که قدرت سایبری نداشته باشید. این لطف خداست که شما مدام قدرت تولید کنید که آن‌ها برای کوتاه آمدن هر کدام از آن‌ها به شما التماس کنند.

سخنگوی سپاه پاسداران با اشاره به تولید قدرت ادامه داد: هر میزانی که شما تولید قدرت کردید دایره قدرت خود را بالا خواهید برد و فرصت نفس به ملت خود خواهید داد. ما باید تلاش کنیم هر لحظه قدرتمند‌تر شویم و هر لحظه خون تازه‌ای در رگ‌های سپاه بدمیم. مثلا هرچقدر راهیان نور، اربعین و هفته بسیج پربارتر، گسترده‌تر و با شکوه‌تر برگزار کنیم، آن‌ها می‌فهمند که بازنده این میدان هستند.

وی با اشاره به اهیمت صحت و دقت در خبر گفت: صحت و دقت در خبر خبرگزاری‌های سپاه مهم است. ما باید بدانیم به چه قیمتی و با چه شکلی باید خبر اول را منتشر کنیم. این سازوکار که اخبار بدون صحت و دقت و فقط به صرف سرعت باشد، بر مبنای اخبار غربی هاست. نباید با خبر‌های نادرست و بی دقت، آب به آسیاب دشمن بریزیم.

سردار شریف با اشاره به صداقت در اخبار بیان داشت: در کار‌های رسانه‌ای دروغ نباید بگوییم. این خیلی مهم است. این که در انتشار اخبار دروغ نگوییم، از مبانی دینی ما نیز است. البته هر حرف راستی را نیز نباید بگوییم. ما نباید سوظن در خبر داشته باشیم. این کار نهی است. ما تلاش نکنیم خبر اول بدون صحت و دقت را منتشر کنیم. اگر توانستیم با این شرایط، خبری منتشر کنیم عالیست. اما باید مراقب بود که هر یک از موارد صحت، دقت و سرعت نباید فدای دیگری شود.

سخنگوی سپاه پاسداران ادامه داد: ما در حوزه‌های رسانه‌ای در اغنای افکار عمومی به توانمندی کامل نرسیدیم. علت این است که شکل‌های رسانه‌ای و خبری مدنظر ما شکل‌های غربی است. یک سری اتفاقات در فضای مجازی کاری می‌کند که در انجام امور دینی هم بر افکار عمومی غلبه می‌کند و گاهی ما سکوت می‌کنیم. فرمول رسانه‌ی غربی‌ها برای ما نیست.

سردار شریف در پایان گفت: هرکس که پاک باشد و برای مردم و در جهت منافع ملی کار کند، باید دستش را ببوسیم و هرکس خیانت میکند باید مراقب باشیم و از او فاصله بگیریم. انسان‌هایی هستند که فاسد هستند باید از آن‌ها فاصله بگیریم که بتوانیم از انقلاب و نظام دفاع کنیم. نمی‌توانیم بگوییم این هجمه‌هایی که علیه بسیج و سپاه وجود دارد، هیچ بدبینی ایجاد نکرده است. بلکه درصدی عملیات روانی و رسانه‌ای دشمن است و درصدی از آن کوتاهی خود ماست که این تبلیغات روی افکار عمومی اثر گذاشته است. ب/۱۱۰


منبع: خبرگزاری صدا و سیما
کد مطلب: 126909
 


 
پنجشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱
۲۰ محرّم ۱۴۴۴
18 August 2022