Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
اعتراف ظریف به اشتباه در برجام یعنی تایید اهمال و ناکارآمدی دولت روحانی/ محاکمه ظریف خواسته افکار عمومی است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۷
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: باید عدم اطلاع ظریف از متن برجام پیگیری و با افراد خاطی برخورد شود زیرا ابعاد موضوع بسیار وسیع است چرا که برجام تاثیرات بالایی در داخل و بین‌الملل نظیر معطل کردن اقتصاد داشته است.
اعتراف ظریف به اشتباه در برجام یعنی تایید اهمال و ناکارآمدی دولت روحانی/ محاکمه ظریف خواسته افکار عمومی است
به گزارش تابش کوثر، زهره الهیان عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اعتراف محمدجواد ظریف مبنی بر عدم مطالعه متن برجام اظهار داشت: اعتراف اخیر محمدجواد ظریف که ۸ سال وزیر خارجه جمهوری اسلامی بوده و هشت سال وقت و توان کشور را معطل برجام کرد نشان از ناکارآمدی و اهمال در منافع ملی و حقوق ملت ایران دارد.
وی افزود: اینکه ظریف اعتراف کرده اطلاعی نداشته که تحریم‌ها در برجام تعلیق شده و تصور کرده که لغو تحریم‌ها در برجام وجود دارد شبیه آن چیزی است که حسن روحانی در موضوع گرانی بنزین اعلام کردند و گفتند من مطلع نبودم و صبح روز جمعه مطلع شدم. عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: همان‌طور که حوادث آبان ۹۸ و پس از گرانی بنزین موجب خسارات زیادی به منافع ملی و امنیت و جان و مال مردم شد، در موضوع برجام هم شاهد آن هستیم که دولت حسن روحانی که بزرگترین دستاورد خود را برجام می‌دانست با اهمال و انفعال در برابر غرب مواجه شد که این کار آنها باعث تضییع حقوق ملت و حقوق من و منافع ملی شد.
الهیان گفت: بسیار بعید است که شخص وزیر خارجه که مسئول مستقیم برجام بوده است از متن برجام بی اطلاع باشد زیرا برجام از سطح بالایی از اهمیت برخوردار بود و ما بی اطلاعی آقای ظریف از عدم مطالعه متن برجام را نمی‌پذیریم. وی خاطرنشان کرد: باید عدم اطلاع آقای ظریف از متن برجام به صورت دقیق پیگیری و با افراد خاطی برخورد شود زیرا ابعاد و سطح موضوع بسیار وسیع است چراکه برجام تاثیرات بالایی در داخل و بین‌الملل داشته و تبعاتی مانند معطل کردن کشور و اقتصاد کشور داشته است.
وی گفت: خروجی برجام را ما در وضعیت معیشتی، رکود اقتصاد و صنعت و شرطی کردن اقتصاد ایران به مذاکره شاهد هستیم و حالا دولت آیت الله رئیسی با رویکردی جدید برای پیگیری حقوق ملت ایران روی کار آمده و مذاکرات را با عزت و اقتدار پیش خواهد برد.
الهیان تصریح کرد: آنچه که در تاریخ می‌نویسند ناکارآمدی، سوءمدیریت و وادادگی در برابر غرب از سوی دولت آقای روحانی است و افکار عمومی و نسل‌های آینده هم در این باره سوال خواهند کرد که نسبت به اهمال ناکارآمدی و وادادگی در برابر غرب از عاملان این قضایا پاسخ می‌خواهند.
انتهای پیام/133/1
منبع:فارس
کد مطلب: 119709
 


 
پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰
۵ جمادى الأول ۱۴۴۳
9 December 2021