Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
«مصدق» معاون اول قوه قضائیه شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۸
غلامحسین اسماعیلی گفت: حجت‌الاسلام مصدق رئیس فعلی دیوان عدالت اداری به عنوان معاون اول قوه قضائیه منصوب شد.
به گزارش تابش کوثر،غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری امروز (سه‌شنبه 22 تیرماه) با خبرنگاران گفت: دوره جدید از سوی رئیس جدید قوه‌قضائیه دوره تحول و تعالی نامگذاری شده است.

وی ادامه داد: بدنه قوه قضائیه برای انجام مأموریت‌های قوه قضائیه در دوره جدید و نیل به اهداف و برنامه‌های مندرج در ابلاغ انتصاب ریاست قوه، تمام تلاش و توان خویش را به کار خواهند گرفت تا این دوره از دوره‌های موفق قوه قضائیه باشد. از ریاست قبلی قوه آیت‌الله رئیسی که دوره کوتاه مدت اما توأم با افتخار را در قوه بنا کرد به گونه ای که هم رضایت مقام معظم رهبری را به همراه داشت و موجب افزایش امید و اعتماد به قوه بین مردم شد کمال تشکر را دارم و بسیار خرسندم که رئیس وقت قوه قضائیه علاوه بر مسئولیت‌هایی که داشت مورد اعتماد مردم قرار گرفت و به عنوان رئیس جمهور منتخب مردم برگزیده شد.

سخنگوی قوه قضائیه گفت: با این دو انتخاب در دولت آینده شاهد تعامل و همکار حداکثری بین قوه قضائیه و دولت بلکه قوای سه گانه کشور خواهیم بود و این تعامل آثار و برکات مثبتی برای مردم و جامعه ما به همراه خواهد داشت.

اسماعیلی ادامه داد: دوره جدید قوه قضائیه از ناحیه حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای به عنوان دوره تحول و تعالی نامگذاری شده است. در این دوره همان سند تحول قضائی که با پشتوانه علمی و پژوهشی توسط نخبگان تهیه شده بود و با تأیید رهبری معظم انقلاب و استقبال همکاران ما مواجه شده است، مبنای کار خواهد بود. اسماعیلی در دوره جدید قرار ما استمرار اجرای سند تحول و البته توسعه و تسریع در اجرای مفاد این سند خواهد بود. اصلاح و ارتقا و روزآمدی این سند نیز مدنظر قرار خواهد گرفت.

وی افزود: در قوه قضائیه در دوره‌ای که از هفته قبل آغاز شده است، بر اساس مأموریت‌های قانونی خدمت‌رسانی به مردم در حوزه احقاق حق و اجرای عدالت مأموریت اصلی ماست و برای انجام آن در همه ادوار و به ویژه در دوره جدید تأکید شده است که باید گوشی شنوا توأم با حلم و بردباری در همه ارکان و اجزای قوه قضائیه وجود داشته باشد. شنیدن گلایه‌ها، انتقادات، انتظارات، پیشنهادات و ایده‌های جدید از زبان آحاد مردم به ویژه نخبگان مدنظر مسئولان قوه قضائیه در دوره جدید است.

سخنگوی قوه قضائیه گفت: تماس‌هایی که در آغاز دوره و آغاز مسئولیت آقای محسنی‌اژه‌ای با افراد به ویژه اساتید حوزه و دانشگاه و اصحاب فرهنگ و رسانه انجام شد در این مسیر تعریف می‌شود و بسیار خرسندیم که اعلام کنیم در همین چند روز و با ایجاد مسیر و کانال ارتباطی با نخبگان و اصحاب فرهنگ و رسانه بیش از 560 پیشنهاد و نظریه به ما واصل شده است که محورهای اصلی پیشنهادات واصله در حوزه‌ایی مانند پرونده‌های مفتوحه در افکار عمومی و ابعاد سند قضائی و گزارشگری فساد در بخش‌های مختلف بوده است.

همه این پیام‌ها با دقت مطالعه و دسته‌بندی شده و بخش قابل توجهی از آن را ریاست جدید قوه قضائیه شخصاً ملاحظه کرده و مورد توجه قرار داد می‌توان ادعا کرد که محورهای ده گانه اعلامی رئیس قوه در اولین نشست شورای عایل قوه بخشی از آن برگرفته از این پیشنهادات بود. محورهای ده گانه به صورت جدی مورد توجه قرار خواهد گرفت با زمانبندی مشخص و تأکید شده همه این وعده‌ها در زمان مشخص شده منتهی به نتیجه شود و اگر نتیجه حاصل نشد پاسخ با دلایل توجیهی عدم انجام مأموریت‌ها ارائه شود.

اسماعیلی تأکید کرد: در این دوره پیگیری مستمر برنامه‌ها و اجرای آن در برنامه زمانی مشخص مورد تأکید است و در اولین بخش که اجرا شد رئیس جدید قوه اعلام کردند به زودی معاون اول جدید قوه قضائیهانتخاب خواهد شد و بعد از جلسه و در نشست تخصصی محمد مصدق به عنوان معاون اول قوه قضائیه انتخاب شدند.
منبع:تسنیم
ر/111

کد مطلب: 117539
 


 
شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰
۱۱ صفر ۱۴۴۳
18 September 2021