Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
جنگنده‌های عراقی یک پایگاه مهم داعش را در شمال بغداد بمباران کردند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۶
اتاق اطلاع‌رسانی امنیتی عراق صبح امروز (پنج‌شنبه) جزئیاتی از عملیات امنیتی جنگنده‌های ارتش این کشور علیه تروریست‌های داعش در شمال بغداد ارائه کرد.
جنگنده‌های عراقی یک پایگاه مهم داعش را در شمال بغداد بمباران کردند
به گزارش تابش کوثر، اتاق اطلاع‌رسانی امنیتی عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: بر اساس برخی اطلاعات دقیق و مهم، نیروی هوایی ارتش عراق یکی از پایگاه‌های مهم تروریست‌های داعش در شمال بغداد را هدف قرار داد.

همچنین این اتاق در بیانیه بعدی خود گزارش داد: نیروی هوایی عراق حمله دوم را علیه داعشی‌های باقی‌مانده در شمال بغداد اجرا کرد.

عراق دسامبر ۲۰۱۷ پس از سه سال و نیم درگیری با تروریست‌های داعش، آزادسازی تمامی مناطق خود از کنترل این گروه تروریستی را اعلام کرد.

گروهک‌هایی از داعش در برخی مناطق بیابانی عراق حضور داشته و گهگاه دست به حملاتی می‌زنند.

اتاق اطلاع‌رسانی امنیتی عراق در هفته جاری اعلام کرد که مسؤولان امنیتی این کشور ۵۰ عراقی را که متهم به عضویت در داعش هستند و در خاک سوریه بازداشت شده بودند، تحویل گرفت.

این اتاق افزود: عملیات انتقال آنها با هماهنگی فرماندهی عملیات مشترک عراق و طرف سوری و از گذرگاه ربیعه انجام شد، به این شکل که آژانس اطلاعات و تحقیقات فدرال در وزارت کشور عراق آنها را تحویل گرفت تا اقدامات قانونی لازم را در مورد آنها انجام دهد.ب/۱۱۰
کد مطلب: 122560
 


 
دوشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱
۱۵ شوّال ۱۴۴۳
16 May 2022