Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
قهرمانی تیم والیبال ساحلی «الف» ایران در آسیا
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۶
تیم والیبال ساحلی «الف» ایران به مقام قهرمانی مسابقات زیر ۲۱ سال قهرمانی آسیا دست یافت.
به گزارش تابش کوثر،چهارمین دوره مسابقات والیبال ساحلی قهرمانی مردان زیر 21 سال آسیا که از روز دوشنبه 21 تیرماه در شهر ناخون پاتوم تایلند آغاز شده بود، امروز (پنجشنبه) با قهرمانی تیم «الف» ایران به پایان رسید.

تیم والیبال ساحلی «الف» ایران (ابوالحسن خاکی‌زاده - سینا شوکتی) در دیدار نهایی این رقابت‌ها به مصاف تایلند یک رفت و با پیروزی 2 بر یک، عنوان قهرمانی را از آن خود کرد.

ملی‌پوشان ساحلی کشورمان در سِت نخست این مسابقه با نتیجه 21 بر 17 مغلوب نماینده نخست کشور میزبان شدند، اما در ست‌های دوم و سوم با امتیازهای 28 بر 26 و 15 بر 7 حریف خود را شکست دادند و جام قهرمانی را بالا سر بردند.

شوکتی در این مسابقه به‌رغم کمردرد شدید که در ست دوم نیز لحظاتی از مسابقه برای درمان او متوقف شد، به بازی ادامه داد. در نهایت تیم نخست میزبان مغلوب استقامت ساحلی بازان کشورمان شد و به مقام نایب قهرمانی اکتفا کرد.

رئیس فدراسیون والیبال بلافاصله پس از قهرمانی تیم «الف» ایران با ارسال پیامی، این دستارود ساحلی ایران را تبریک گفت.

محمدرضا داورزنی در پیام خود اعلام شد: سلام به جوانان برومند ایران زمین، تبریک به شما خوبان که با همت و تلاش خستگی‌ناپذیر، برای کشور عزیزمان افتخار آفریدید. به نوبه خود این پیروزی ارزشمند را به شما، مربی ارزشمند تیم و خانواده بزرگ والیبال، به‌ویژه ساحلی بازان عزیز تبریک عرض می‌کنم.

در دیدار رده‌بندی نیز تیم‌های تایلند 2 و 3 با یکدیگر بازی کردند و نماینده دوم این کشور با برتری 2 بر یک به مقام سومی دست یافت.

تیم‌ «ب» ایران (امیررضا زمانی – رضا نقیبی‌زاده) نیز در گروه A این رقابت‌ها، با تایلند یک و استرالیا همگروه بود و با شکست مقابل این تیم‌ها، در مرحله مقدماتی حذف شد.

کامران ذوقی به عنوان سرپرست و آرش رامسری به عنوان سرمربی، تیم‌های زیر 21 سال ایران را در این رقابت‌ها همراهی کردند. حسن بازدرهوا به عنوان داور کاندید آسیایی در این رقابت‌ها قضاوت کرد.

ابوالحسن خاکی‌زاده عضو تیم «الف» زیر 19 سال ایران نیز بود و در رقابت‌های زیر 19 سال آسیا به همراه قربان‌پسندی قهرمان شد. خاکی‌زاده حالا با دو جام به تهران بازخواهد گشت.

تیم‌های زیر 21 سال ساحلی ایران ساعت 4:35 بامداد روز شنبه، 26 تیرماه وارد فرودگاه امام خمینی خواهند شد.
منبع:تسنیم
ر/111

کد مطلب: 117566
 


 
شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰
۱۱ صفر ۱۴۴۳
18 September 2021