Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
اعتراضات لبنان| «سمیر جعجع» استعفای اعضای حزب خود را از کابینه اعلام کرد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۵۳
رئیس حزب «القوات‌اللبنانیه» بامداد یکشنبه با بیان اینکه دولت فعلی لبنان قادر به برداشتن گام‌های لازم جهت بهبود وضع اقتصادی موجود نیست خواستار استعفای وزیران این حزب از کابینه شد.
به گزارش تابش کوثر؛«سمیر جعجع»، رئیس حزب «القوات‌اللبنانیه» بامداد شنبه با بیان این ادعا که دولت فعلی لبنان قادر به برداشتن گام‌های لازم جهت بهبود وضع اقتصادی موجود نیست خواستار استعفای وزیران این حزب از کابینه شد. 

جعجع در یک کنفرانس خبری بامداد یکشنبه چالش‌های پیش روی لبنان را «بی‌سابقه» توصیف کرد و گفت: «شاهد قصد جدی از سوی مقام‌های لبنان برای حل بحران‌ها نبوده‌ایم. هیچ اعتمادی به دولت برای اجرای اصلاحات نداریم.»

«غسان حاصبانی»، معاون نخست‌وزیر لبنان، «ریشا قومیجیان»، وزیر امور اجتماعی، «کمیل ابو سلیمان»، وزیر کار و «می شدیاق»، وزیر مشاور در امور توسعه اداری چهار عضو حزب «القوات اللبنانیه» در کابینه نخست‌وزیر «سعد الحریری» هستند که طبق بیانیه  «سمیر جعجع» از سمت‌های خود استعفا خواهند کرد.

همزمان با این تحولات، «ولید جنبلاط»، رهبر حزب سوسیالیست ترقی‌خواه گزارش‌ها درباره درخواست از وزیران این حزب برای استعفا از دولت لبنان را تکذیب کرد.

لبنان روز شنبه برای سومین روز متوالی صحنه اعتراضات به وضعیت اقتصادی و معیشتی و همچنین اعتراض به وضع مالیات بر بخشی از خدمات دولتی از جمله اینترنت بود. 

سعد الحریری روز جمعه در واکنش به اعتراض‌ها و درخواست برخی از احزاب سیاسی لبنان از او برای کناره‌گیری از قدرت، به احزاب شریک در کابینه دولت خود ۷۲ ساعت مهلت داد برای برون رفت از بحران اخیر راه‌حل ارائه دهند.

تظاهرات‌ها، عصر پنجشنبه از بیروت آغاز شد و سپس به شهرهای دیگر لبنان سرایت کرد و تا شنبه ادامه داشته است.
منبع:فارس
ر/111

کد مطلب: 102273
 


 
پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
۲۳ ذی‌الحجه ۱۴۴۱
13 August 2020