Share/Save/Bookmark
۲۰
توصيه مطلب
۳
 
کرسی های آزاد اندیشی (2) :
نظر شما درباره فیلترینگ برنامه واتس اپ چیست + دلیل
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۱۶
تابش کوثر - همانطور که مستحضر هستید پس از فیلترینگ شبکه اجتماعی موبایلی وی چت خبرهایی مبنی بر تصویب فیلترینگ  برنامه واتس اپ در کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در رسانه ها نمایان شد . از همین باب برای دومین شماره کرسی های آزاد اندیشی از شما عزیزان می خواهیم که نظرتان را به همراه دلیل پیرامون فیلترینگ شبکه اجتماعی موبایلی واتس اپ در قسمت نظرات بنویسید و با دوستان خود گفتگوى سالم و محترمانه و شجاعانه ای داشته باشند و اگر مطلبی را نقل می کنند منبع آن را ذکر کنند
گفتنی است که این کرسی ها صبرو تحمل ما را در برابر دیدن نظر مخالف نظر خود بالا می برد
کد مطلب: 10138
 


 
Mohammad
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳-۰۲-۱۳ ۱۸:۵۶:۰۸
سلام
نميشه كه تا اتفاقي ميوفته كل قضيه رو منحل كرد
بايد فرهنگ سازي بشه
به اين ميگن پاك كردن صورت مسئله
مثل اينكه فقط اين يك راه رو بلدن
يكي از دلايلي كه توي فرهنگ پيشرفتي نميبينيم همينه
جايي كه ميشه توش فرهنگ سازي بشه رو منحلش ميكنن (288)
 
صفا
۱۳۹۳-۱۰-۱۲ ۲۰:۴۳:۴۵
فلترینگ یعنی انحلال یا تصفیه ؟ (637)
 
alekses
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۱۹:۵۰:۱۵
سلام كار درستى نيست فرهنگ سازى بايد بشه مثل اوايل كه ويدو بد بود (290)
 
جواد
۱۳۹۳-۰۲-۱۸ ۲۳:۵۵:۳۹
دوستان دیگه هم ذکر کردن. فقط فرهنگ سازی نه
پاک کردن صورت مسئله!!! (291)
 
حسن
۱۳۹۳-۰۲-۲۱ ۰۸:۲۷:۴۷
اين شبكه هاى اجتمايى هم ميتواند مضر باشد هم مفيد،ولى زيانش از سودش بيشتر است. اولين اشكال اطلاف وقت و دومين از هم پاشيدن خوانواده. اين يكى از مشكلات كشور هاى امروز است. اگر فيلتر ميشود بايد براى همه شود، حتى آقاى رئيس جمهو و وزير امور خارجه. اگر شراب حرام است براى همه حرام است. (292)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۲-۲۱ ۱۱:۲۲:۱۶
درباره نظر حسن آقا که نوشتند زیان شبکه های اجتماعی بیش از سودش است و دلیلش اتلاف وقت دانستن باید بگویم که شما با برنامه ریزی و هدف مند وقتی از این ابزار استفاده کنی نه وقتت تلف می شود و نه مشکلات خانوادکی پیش می آید این دو موردی که شما گفتی ایراد از ما است نه این شبکه ها (293)
 
۱۳۹۳-۰۵-۱۰ ۱۶:۱۳:۵۵
با سلام و تبریک عیدفطر. با وجودی که فعالیت درست می‌تونیم داشته باشیم در جنین شبکه‌هایی، اگر این شبکه‌های اجتماعی، وابسته به صهیونیست هستند و هر کاربر اون سودی برای اونا هستش، بهتره فیلتر بشن. (329)
 
salehi
۱۳۹۳-۰۶-۲۷ ۱۶:۲۱:۲۵
باسلام به دوستان
واقعا ازاین فضامیشه بهترین استفاده رو کرد برای تبادل اطلاعات ب خصوص بین قشر جوون ،خواهش میکنم این محیط عالی رو از ما نگیرید میدونم شما هم نیت خیر دارید ولی تقاضادارم کمی بهتر به قضیه نگاه کنید؛
شاید خیلی بیشتر از اونکه درجهت منفی استفاده شه در جهت مثبت باشه¡ (437)
 
۱۳۹۳-۰۷-۱۲ ۲۱:۴۲:۰۴
بافیلترکردن آنهامخالفم (452)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳-۰۹-۰۱ ۰۰:۱۹:۳۴
هر تکنولوژی تا وقتی استفاده مفید و معقول از آن شود می تواند باعث پیشرفت شود نه ترویج بی بند و باری و تلف کردن وقت مفید جوانان و به هدر دادن سرمایه های اجتماعی و اقتصادی با استفاده غیر معقول از تکنولوژی
با امید ظهور حضرت مهدی(عج) و آرزوی عاقبت به خیری برای مردم و بخصوص جوانان عزیز کشورمان (521)
 
محمدرضا
۱۳۹۳-۱۰-۲۹ ۱۰:۴۲:۵۹
سلام فرهنگ سازی و کنترل فرهنگی یکی از وظایف اصلی مسولین فرهنگی مخصوصا وزارت ارشاد ماست ... بجای اینکه بیبیاییم یک استراتژی و راهبرد هدف دار فرهنگی برای خودمان در تمامی موضوعات و زمینه هوای فرهنگی تعریف و قانون معین کنیم همیشه مشکل داشته و شاهد ابرفتگی تقوی ، حیا ، بی بند و باری ، الگوهای ناسالم و غیر اسلامی و ... شدیم ... یکی از معضلات جوانان خوب ما شده استفاده از " لاین " که ساعتها وقت و عمر عزیزشان را برای بحث های غیر ضرور و گاها مشکل دار می گذارند . من دختری دارم که روزی شاید بیش از 7 یا 8 ساعتش رو با آنکه دانشجو و معتقد به اسلام است گذاشته که این و اونو با احادیث و سخنان امام و رهبری و علما ارشاد کنه هر چی هم بهش میگم عمر و وقتت بیش از این بحثهای کم ارزش و گاها بی فایده ، ارزش داره هیچ نتیجه ای نگرفته ام ترا خدا یکجوری اینگونه مطالب رو رسانه ای کنید که جوانهای معصوم و ناپخته ما وقتشان هرز نره یا به مسایل منفی نیافتند فیلتر کردن حرفی اینگونه فضاهای مجازی فایده نداره ... برا خدا ،عمل کنید . (672)
 
faeze
۱۳۹۳-۱۱-۱۱ ۱۹:۰۷:۰۳
سلام به نظرمن فیلترکردن برنامه راه چاره نیست،چاره فرهنگ سازی است اگرفرهنگ استفاده ازهرچیزروبتونیم نهادینه کنبم دیگه احتیاجی به نگرانی،ویابه وجوداومدن بحران نیست.هرکس بایدازخودش شروع کنه وازامکانات ودسترسی هاش به دنیای مجازی ودنیای بیرون استفاده صحیحوبکنه ونبایدمنتظربمونیم فرهنگ سازی ازجانب دولت انجام بشه (712)
 
فرامرزمیرشکار
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۵:۵۳:۵۶
باسلام
واتس آپ وسایرشبکه های اجتماعی از دومنظر بایدبررسی شود:
1-آیا ازخارج امنیت کشور ویا استفاده کنندگان درمعرض خطربزرگ هست یا خیر؟
درصورت جواب بله باید بی ملاحظه جمع شود
درصورت جواب نه بایدسوال دوم را پرسید
2- آیا ارتباطات این شبکه ها ونوع محتوا مشکل ساز است؟
درصورت جواب بله بایستی نوع مشکلات وراه حل رفع آنها فرهنگسازی شود... (726)
 
مرتضی امامی
۱۳۹۳-۱۱-۲۹ ۱۳:۱۵:۴۶
با سلام اقا وقتی نمیشه فرهنگ سازی کرد باید لاقل جلوشو گرفت من از مسئولین خواهش میکنم زود ریشه اینجور برنامه هارو بکنن خدا قوت (731)
 
fardin
۱۳۹۴-۰۱-۰۴ ۱۸:۵۳:۱۴
شما رو بذارن نفس کشیدن مردم رو هم فیلترینگ میکنید،ایران ما رو به کجابردید؟!عوض فیلتر و تفکرات عهد حجری فرهنگ سازی کنید،زمان میره ولی عملی میشه فقط باید وقت گذاشت براش (803)
 
France
۱۳۹۴-۰۱-۱۱ ۱۸:۱۸:۱۲
هر چند این نرم افزار و شبکه اجتماعی دارای آسیب های خاص خود میباشد با این حال مخالف فیلتر کردن این نرم افزار هستم به دلیل اینکه حتی از آب خوردن که مایه حیات نیز می باشد میتوان استفاده سوء کرد. بنابر این بهتر است به جای فیلتر کردن آن فرهنگ صحیح کار برد آن را تبلیغ کرد. (819)
 
الهه
۱۳۹۴-۰۱-۲۷ ۱۶:۴۹:۱۱
خیرکاردرستی نیست (857)
 
peyman
۱۳۹۴-۰۸-۱۸ ۱۱:۴۴:۲۶
اگه فیلترینگ درست انجام بشه خوبه. ولی در حال حاضر خیلی از وبسایت هایی که حاوی فیلتر شکن هستن، باز هستند و به راحتی میتونید یه فیلترشکن دانلود کنید. نتیجه ی این وضعیت هم اینه که همه با استفاده از فیلترشکن، نه تنها به شبکه های اجتماعی بلکه به خیلی از وبسایت های پورنو هم دسترسی پیدا می کنند.به همین دلیل باید ابتدا تمام وبسایت هایی که حاوی فیلترشکن ها هستند رو فیلتر کنند بعد به فیلترینگ بقیه بپردازند. (1208)
 
ابراهیم
۱۳۹۴-۰۸-۱۸ ۱۲:۱۲:۰۰
وقتی سایت هایی که فیلترشکن پخش میکنند رو نمیتونند فیلتر کنند، فیلترینگ بی فایده میشه!!!!!
چرا خیلی از سایت ها که فیلترشکن منتشر میکنند رو باز گذاشتند و وقتی که به کارگروه مصادیق پیام میدیم که این سایت رو فیلتر کنید، جواب میدن که ادرس تکراری است. با این فیلترشکن ها نه تنها شبکه های اجتماعی بلکه خیلی از شبکه های مستهجن هم باز میشن و این یعنی فیلترینگ نه تنها سودی نداشته بلکه ضرر هم داره. پس چرا اول فیلتر شکن ها رو فیلتر نمی کنند. (1209)
 
...
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۱۸:۲۰:۳۹
سلام چطوری بایدثبت نام کرد (1756)
 
 
پنجشنبه ۹ تير ۱۴۰۱
۱ ذی‌الحجه ۱۴۴۳
30 June 2022