Share/Save/Bookmark
۱
توصيه مطلب
۲
 
سوشا مکانی و نکته مهمی که مغفول ماند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۴۵
سرویس ورزشی تابش کوثر - مسعود پاشنا : سوشا مکانی دروازه بان پرسپولیس ظهر یکشنبه به علت داشتن شاکی خصوصی بازداشت و راهی زندانی شد تا فضایی مسموم برای انتشار شایعات مهیا شود 
 
متاسفانه این روز ها طوری عکس های این بازیکن فوتبال را پخش می کنند و می خندند که گویی جوک یا سوژه خنده می باشد ، برخی از رسانه ها و پیج های هواداران تیمها چنان در غفلت فرو رفته و با هیجان عکس های سوشامکانی را پخش می کنند که حاضر نمی شوند یک لحظه هم که شده ، خود را جای وی بگذارند تا بفهمند چه حال و روزی دارد . هیچ کس منکر غفلت یک گلر تیم پر طرفدار نیست اما به فرد زمین خورده که نباید همه لگد بزنند.
 
 در این ماجرا تعدادی رسانه  آفت زده  به جای پیگیری از مجاری قانونی دچار افراط  شدند و برای بازدید و فروش بیشتر ، آنچنان تیتر زدند که انگار یک جنایتکار جنگی دستگیر شده است!  بیایید به "تیتر یک" روزنامه های ورزشی دوشنبه که به ماجرای بازداشت سوشا مکانی اختصاص داده شده است نگاهی بیندازیم ؛ "سوشا در برزخ" ، "بازیکن بی اخلاق نمی خواهیم" ،" حبس عکس" ، "سوشا دربند"، "پرسپولیس آزاد "، "آخرین گل به خودی سوشا"،"آب خنک!"، "سوشامکانی پش از انتقال به بازداشتگاه: از خودم مطمئنم کاری نکرده ام "، "سوشا بازداشت شد" . در حالی شاهد این تیتر های مخرب  هستیم که سوشا مکانی هنوز متهم است و از نظر مراجع قضایی مجرمیت وی اعلام نشده است.
 
-رهبر معظم انقلاب در دیدار مسئولان قوه قضائیه در تیر ماه 90 تاکید کردند : "یک نفری متهم به یک معنائی میشود؛ قوه‌ی قضائیه وظیفه دارد از راه‌هائی که قانون معین کرده، برود تحقیق کند، تفحص کند و مشخص کند که این اتهام وارد است یا وارد نیست. صرف متهم شدن که جرم نیست. به هر کسی ممکن است یک اتهامی وارد شود. تا وقتی که از طریق قانونی جرم ثابت نشده است، نه در خود قوه، نه در بیرون قوه، نه در تریبونها و منبرهای رسمی، نه در وسائل ارتباط جمعی، کسی حق ندارد آبروی یک مسلمانی را ببرد؛ این بسیار مسئله‌ی مهمی است...تا وقتی جرمی ثابت نشده است، قطعاً نبایستی کسی را در معرض قرار داد؛ در معرض اتهام هم نباید قرار داد؛ چون وقتی گفتید متهم است، افکار عمومی تفکیک نمیکند بین متهمی که هیچ گناهی نکرده است، با آن کسی که شواهدی بر گناه او وجود دارد"

 و نکته آخر اینکه ما نباید فراموش کنیم که پیروی مکتبی هستیم که می گوید "کار برادر مومنت را به نیکوترین وجهش حمل نما، مگر آنکه خلافش را یقین کنی. پس تا زمانی که می‌توانی کار او را حمل به خیر کنی، حق نداری حتی نسبت به یک کلمه که از برادر مومنت شنیدی سوء ظن ببری."

مکتبی که در آن خداوند تبارک و تعالی امر کرده است: "هر کس دوستی از دوستان مرا خوار کند، در کمین جنگ با من نشسته است".

مکتبی که به ما می آموزد که اگر  شب هنگام کسی را در حال گناه دیدی، فردا به آن چشم نگاهش مکن ، شاید سحر توبه کرده باشد و تو ندانی .

مکتبی که در آن شادى خداوند از توبه بنده خود بيشتر است تا شادى نازايى  كه بچّه مى آورد و گم كرده اى كه گمشده خود را مى يابد و تشنه اى كه به آب مى رسد.


  
 
کد مطلب: 28274
 


 
حسین
۱۳۹۴-۱۰-۱۷ ۰۲:۴۴:۵۵
احسنتم
خوشا به دهان حق گویتان (1242)
 
 
سه شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۹
۱۴ شعبان ۱۴۴۱
7 April 2020