Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
شکایت از دو معاون منصوب همتی در بانک مرکزی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۲
جمعی از کارکنان رسمی بانک مرکزی، از دو معاون بانک که توسط عبدالناصر همتی منصوب شده بودند، شکایت کردند.
شکایت از دو معاون منصوب همتی در بانک مرکزی
به گزارش تابش کوثر، شماری از کارکنان رسمی بانک مرکزی، از دو معاون بانک که در دوره عبدالناصر همتی به ساختمان میرداماد آمدند، بابت اخذ مصوبه غیرقانونی در زمینه پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگی و آنچه اجحاف در حق اعضای صندوق بازنشستگی بانک مرکزی خوانده اند، شکایت کردند.

پس از انتصاب عبدالناصر همتی به ریاست بانک مرکزی در مرداد ۱۳۹۷، وی دو تن از همکاران سابقش را به بانک مرکزی آورد. بدین ترتیب غلامرضا پناهی با حکم همتی به سمت معاونت ارزی بانک مرکزی و ابوالفضل نجارزاده به سمت معاون اداری و مالی بانک مرکزی منصوب شدند.

با وجود عزل همتی از بانک مرکزی در سال جاری، این دو معاون او همچنان در بانک مرکزی مشغول به کارند و گفته می شود به دنبال بازنشستگی در جایگاه معاون بانک مرکزی و با حقوق بالا هستند.

آنطور که در شکایت تعدادی از کارکنان بانک مرکزی از آقای پناهی معاون ارزی و آقای نجارزاده معاون اداری و مالی بانک مرکزی به دیوان عدالت اداری مطرح شده، این دو مقام ارشد بانک مرکزی با سوءاستفاده از جایگاه خود در حال تدارک بازنشستگی در بانک مرکزی با حقوق بالا بدون گذراندن شرایط قانونی و پرداخت کسورات معوقه به صندوق بازنشستگی بانک مرکزی هستند.

بر اساس نامه شکایت جمعی از کارکنان بانک مرکزی، آقای پناهی حدود یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان و آقای نجارزاده حدود ۴۰۰ میلیون تومان بابت معادل‌سازی کسورات بازنشستگی خود بایستی به صندوق بازنشستگی بانک مرکزی پرداخت کنند تا از مزایای پایان خدمت آن بهره‌مند شوند. اما این دو معاون همتی در زمان ریاست وی مصوبه‌ای رانتی دریافت کرده و این معوقات را به خودشان بخشیده‌اند. ب/۱۱۰


منبع: مشرق
کد مطلب: 119797
 


 
پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰
۵ جمادى الأول ۱۴۴۳
9 December 2021