Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
تسهیلات ویژه وزارت کار برای مشاغل خانگی
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۱
سرپرست معاونت اشتغال و کارآفرینی وزارت گفت: برای حمایت از مشاغل خانگی که در دوران کرونا متضرر شده‌اند، با بانک‌های عامل وارد مذاکره شده و سعی می‌کنیم تسهیلات قابل توجه و مناسبی در نظر گرفته و بخش قابل توجهی از مشکلات این گروه را مرتفع کنیم.
تسهیلات ویژه وزارت کار برای مشاغل خانگی
به گزارش تابش کوثر محمود کریمی بیرانوند سرپرست معاونت اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: اهدای تسهیلات به کسب و کارهایی که در ایام کرونا آسیب دیدند، ذیل معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال در این مدت انجام شده است و آخرین مرحله آن هم که متقاضیان ثبت‌ نام کرده‌اند در حال انجام است.

وی تصریح کرد: تفکیک بین کسب و کارها برای اعطای تسهیلات نیز صورت گرفته است و بر اساس سرشماری انجام شده و شرایط متفاوت کسب و کارها پرداخت تسهیلات اگر چه برای کسب و کارهایی که از شیوع کرونا تا امروز آسیب دیده کافی نیست اما تا کنون به خوبی پیش رفته است.

سرپرست معاونت اشتغال و کارآفرینی وزارت کار تاکید کرد: با وجود محدودیت منابعی که هم‌ در دولت قبل و همچنین در دولت فعلی وجود دارد، درخواست متقاضیان تسهیلات اشتغال و کارآفرینی را تا حدود زیادی پاسخ داده‌ایم

کریمی بیرانوند یادآور شد: برای حمایت از مشاغل خانگی با بانک‌های عامل وارد مذاکره می‌شویم و سعی می‌کنیم تسهیلات قابل توجه و مناسبی در نظر گرفته و بخش قابل توجهی از مشکلات این گروه را مرتفع خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: راجع به مبلغ تسهیلات قرض الحسنه برای کسب و کارهای خانگی هنوز تصمیمی گرفته نشده است اما در دستور کار ما قرار دارد.ب/۱۱۰

منبع:خبرگزاری دانشجو
کد مطلب: 122612
 


 
دوشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱
۱۵ شوّال ۱۴۴۳
16 May 2022