Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
دیدار مهدی صفری با قائم مقام وزیر خارجه اتریش و تأکید بر گسترش مناسبات تجاری و اقتصادی
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۰
معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه در دیدار با قائم مقام وزیر خارجه اتریش با اشاره به جدیت ایران در مذاکرات وین، بر لزوم انجام توافقات لازم برای گسترش روابط تجاری و اقتصادی بین دو کشور تأکید کرد.
دیدار مهدی صفری با قائم مقام وزیر خارجه اتریش و تأکید بر گسترش مناسبات تجاری و اقتصادی
به گزارش تابش کوثر، «مهدی صفری» معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در ترکیب تیم مذاکره کننده ایرانی در مذاکرات با گروه ۱+۴ (آلمان، فرانسه، انگلیس، روسیه و چین) در وین پایتخت اتریش حضور دارد، در ادامه رایزنی‌هایش با مقامات اتریش صبح امروز (پنجشنبه) ۱۱ آذر ۱۴۰۰، با «پیتر لاونسکی تیفنتهال» قائم مقام وزیر امور خارجه اتریش دیدار و گفت‌وگو کرد. صفری در این دیدار ضمن تشریح دیدارهای دوجانبه خود در وین و با اشاره به جدیت ایران در مذاکرات وین برای برای حصول به نتیجه، بر لزوم انجام توافقات لازم برای گسترش روابط اقتصادی و تجاری بین دو کشور تأکید کرد.
قائم مقام وزارت خارجه اتریش نیز با بررسی توافقات انجام شده دو کشور در زمینه همکاری‌های اقتصادی، اعلام کرد: با اقدامات انجام شده توافقات خوبی بین دو کشور در زمینه همکاری‌های اقتصادی به دست آمده است.
* دیدار با قائم مقام وزارت کشاورزی و گردشگری اتریش
 مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت خارجه کشورمان دیروز همچنین با «گرنوت مایر» قائم مقام و دبیرکل وزارت کشاورزی و گردشگری اتریش دیدار و راه‌های توسعه همکاری‌های کشاورزی و گردشگری بین دو کشور را مورد بررسی قرار داد. در این دیدار حوزه‌های مدیریت آب، انتقال فناوری، همکاری‌های علمی و تحقیقاتی، استفاده از فرصت‌های سرمایه گذاری و نیز تشکیل کارگروه کشاورزی ذیل نقشه راه روابط تجاری مورد تاکید قرار گرفت.
گسترش همکاری‌های دو کشور در زمینه گردشگری از جمله پس از عادی شدن شرایط و رفع مشکلات ناشی از کرونا از جمله موارد مورد گفت‌وگو در این دیدار بود. گفتنی است معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه همچنین دیروز ضمن دیدار با قائم مقام وزیر اقتصاد اتریش و گفت‌وگو درباره نقشه راه همکاری بین دو کشور، با رئیس بانک مرکزی و بیمه اتریش نیز دیدار و درباره همکاری‌های اقتصادی دوجانبه به رایزنی پرداخت.
انتهای پیام/آ/313
منبع:فارس
کد مطلب: 121424
 


 
دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰
۱۴ جمادى الثانی ۱۴۴۳
17 January 2022