Share/Save/Bookmark
توصيه مطلب
۰
 
هشدار امام جمعه تبریز به غربی ها:
صبر ایران اندازه‌ای دارد | مذاکرات فرسایشی فایده ای ندارد
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۸
امام جمعه تبریز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تبریز، گفت: ایران عجله‌ای برای توافق به هر قیمت ندارد، البته صبر ایران نیز اندازه‌ای دارد و تن به مذاکرات فرسایشی نمی‌دهد.
صبر ایران اندازه‌ای دارد | مذاکرات فرسایشی فایده ای ندارد
به گزارش تابش کوثر، حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی آل هاشم، در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تبریز، گفت: غربی‌ها و به خصوص رسانه‌های بیگانه چنین القا می‌کنند که ایران مطالبه بیش از حد در مذاکره داشته و وقت کشی در مذاکرات می‌کند، اما باید توجه داشت که تهران به هیچ عنوان تن به مذاکرات فرسایشی نخواهد داد اما شتابزده نیز عمل نخواهد کرد.

امام جمعه تبریز تصریح کرد: ما در جریان این مذاکرات سخت و پیچیده خواهان به نتیجه رسیدن عزتمندانه هستیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر فضاسازی برای منفعل کردن تیم مذاکره کننده وجود دارد و در جنگ روایت‌ها، روایت سازی وارونه توسط رسانه‌های غربی صورت می‌گیرد که در این شرایط هوشیاری، بصیرت و تکیه به رهنمودهای مقام رهبری گره‌گشا خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب اشاره و اضافه کرد: سه محور در بیانات رهبری در دیدار با مردم قم وجود داشت که شامل غیرت دینی، جنگ نرم و وحدت بود و باید متذکر شد که غیرت دینی عامل نجات کشور ماست و باید آن را در جامعه گسترش بدهیم.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم با تاکید بر اینکه آئین‌های دینی می‌تواند مردم را مقابل بدخواهان و دشمنان بسیج کند، یادآور شد: باید توجه داشت که دشمنان انقلاب و نظام با اسلام سیاسی مشکل دارند نه اسلام سکولار که هیچ ارزشی به مبانی دینی در حکومت داری قائل نیست.

وی، جنگ نرم دشمنان علیه ملت و نظام اسلامی را بسیار پیچیده و برنامه‌ریزی شده خواند و گفت: دشمن افراد بی ارزش را که اصول انقلاب را از بین می‌برند، برجسته می‌کند و ما باید در مقابل فساد و اشرافی‌گری ایستادگی کنیم و نسبت به آینده و جوانان آینده کشور امیدوارتر باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم ادامه داد: باید در مقابل کسانی که در برابر انقلاب اسلامی ایستاده‌اند، مقابله کرد چون چاره‌ای جز ایستادن در مقابل آنها وجود ندارد و باید برای این ایستادگی وحدت و یکپارچگی داشته باشیم.

وی، اهمیت خانواده در جامعه و نظام اسلامی را متذکر شد و افزود: هر پدر و مادری موظف است تا زمینه پس‌انداز سرمایه معنوی در فرزندان خود را فراهم کنند و در این میان مسئولیت پدر و مادر تنها در مسائل مالی و دنیوی نیست بلکه باید در مسائل معنوی نیز مسئولیت شناس باشند.

خطیب جمعه تبریز با بیان اینکه مادران صبور شهدا، ام‌البنین های عصر حاضر در ایران اسلامی هستند، گفت: سیره و روش حضرت ام‌البنین به عنوان الگویی برای مادران، صبر و فداکاری است. ب/۱۱۰منبع: خبرگزاری حوزه
کد مطلب: 122602
 


 
دوشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱
۱۵ شوّال ۱۴۴۳
16 May 2022