معاون رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان:

آمریکا و عربستان علیه لبنان جنگ اقتصادی راه انداخته‌اند / بازی با نرخ دلار یک باج‌خواهی ارزان برای لبنانی‌هاست

26 دی 1400 ساعت 9:03

معاون رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان گفت: یک جنگ شوم اقتصادی و مالی توسط دولت‌های آمریکا و عربستان علیه لبنان اجرا شده است که در آن از تمامی تسلیحات و وسایل به منظور تحت فشار قرار دادن شهروندان لبنانی برای تغییر گزینه‌های سیاسی و انتخاباتی آن‌ها تحت تاثیر گرسنگی، نگرانی و ترس استفاده می‌کنند.به گزارش گروه تابش کوثر، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای رای الیوم، علی دعموش، معاون رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان در خطبه‌های نماز جمعه خاطرنشان کرد، یک جنگ شوم اقتصادی و مالی توسط دولت‌های آمریکا و عربستان علیه لبنان اجرا شده است که در آن از تمامی تسلیحات و وسایل به منظور تحت فشار قرار دادن شهروندان لبنانی برای تغییر گزینه‌های سیاسی و انتخاباتی آن‌ها تحت تاثیر گرسنگی، نگرانی و ترس استفاده می‌کنند.

دعموش همچنین تصریح کرد، از جمله شیوه‌ها و ابزاری که دولت‌های آمریکا و عربستان در این جنگ علیه لبنان استفاده می‌کند، دستکاری در نرخ دلار، ممانعت از کمک‌رسانی کشور‌ها و سایر دولت‌ها به لبنان، حمایت از مفسدان در داخل این کشور، عدم اجازه برای محاکمه و بازخواست رئیس بانک مرکزی لبنان، ایجاد مانع در دستیابی به راهکار‌های لازم برای بحران‌ها، سیاسی کاری در برخی از پرونده‌های دستگاه قضایی برای ممانعت از محاکمه و بازخواست کسانی است که اموال عمومی و پول سپرده‌گذاران را هدر و اجازه قاچاق اموال به خارج از این کشور را دادند.

وی در ادامه افزود، با اینکه این جنگ علنی و محاصره آشکار دولت‌های آمریکا و عربستان علیه لبنان است، برخی می‌گویند محاصره لبنان کجا است؟ این محاصره ادعایی و دروغ است؟

این مسئول حزب‌الله همچنین تاکید کرد: بازی با نرخ دلار در جنگ انتخاباتی تلاشی ننگین و یک باج‌خواهی ارزان برای لبنانی‌ها است و این بازی و کسانی که مجری آن هستند، کاملاً آشکار شده‌اند. کسانی که با نرخ دلار بازی می‌کنند، مردم را گرسنه نگه می‌دارند و از بحران این کشور برای تحت فشار قرار دادن لبنانی‌ها در تغییر گزینه‌های سیاسی آن‌ها سوء استفاده می‌کنند، کاملا مشخص و معروف هستند؛ در رأس این اشخاص حزب نیرو‌های لبنانی است که سمیر جعجع، رئیس آن تصریح کرد: ما را انتخاب کنید تا نرخ دلار ثابت شود. ب/۱۱۰منبع: خبرگزاری دانشجو


کد مطلب: 122634

آدرس مطلب: http://tabeshekosar.ir/vdcfm0dyjw6d0va.igiw.html

تابش کوثر
  http://tabeshekosar.ir