دستور این هفته مجلس؛ ادامه بررسی طرح شفافیت قوای سه گانه

24 ارديبهشت 1401 ساعت 14:08

جلسات علنی مجلس شورای اسلامی این هفته روز‌های یکشنبه، سه شنبه و چهارشنبه برگزار می‌شود و ادامه بررسی طرح شفافیت قوای سه گانه دستور اول جلسه علنی فردا است.


به گزارش تابش کوثر، ادامه رسیدگی به طرح توسعه و مانع زدایی از صنعت برق کشور، ادامه رسیدگی به طرح اصلاح قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری و همچنین بررسی طرح نحوه تشکیل و فعالیت تشکل‌های صنفی تخصصی در دستور جلسه علنی روز یکشنبه قرار دارد.
در این حال؛ سوال آقای محمد وحیدی نماینده بجنورد از وزیر صنعت، معدن و تجارت و سوال آقای احمدی بیغش از وزیر راه و شهرسازی در جلسه علنی روز سه شنبه با حضور این دو وزیر مطرح خواهد شد.
تقاضای دو فوریت برای طرح اصلاح جدول محرومیت زدایی قانون بودجه ۱۴۰۱، تقاضای دو فوریت برای طرح ایجاد مدیریت متمرکز جهت تأمین ماشین آلات و امکانات لجستیک در حوادث غیر مترقبه، تقاضای دو فوریت در ماده طرح کنترل و اجاره بهای املاک مسکونی و بررسی تقاضای یک فوریت در مورد طرح الحاق یک ماده به قانون کاهش مجازات حبس تعزیری نیز در دستور جلسات علنی هفته جاری مجلس شورای اسلامی قرار دارد.
همچنین در این هفته تعدادی از گزارش‌های کمیسیون‌های تخصصی از جمله گزارش کمیسیون برنامه و بودجه در مورد آخرین وضعیت مبلغ پرداخت یک میلیارد یورو از محل صندوق توسعه ملی برای مقابله با همه گیری ویروس کرونا و نحوه توزیع منابع اختصاص یافته از این محل قرائت خواهد شد.
تقاضای تحقیق و تفحص از نحوه عملکرد دولت و بانک مرکزی در حوزه منابع و مصارف ارزی کشور از سال ۸۲ تا ۱۴۰۰، تقاضای تحقیق و تفحص از نحوه اجرای قانون تقسیمات کشوری و تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد وزارت نیرو در خصوص انتقال آب بین حوزه‌ای نیز در دستور جلسه هفتگی مجلس شورای اسلامی قرار دارد.
همچنین قرار است در این هفته گزارش کمیسیون اصل ۹۰ در مورد نحوه اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ایران قرائت شود.ب/110منبع:خبرگزاری صدا و سیما


کد مطلب: 125620

آدرس مطلب: http://tabeshekosar.ir/vdcdxk0fzyt0x96.2a2y.html

تابش کوثر
  http://tabeshekosar.ir